60 Parsecs! – NOVINKY – Vyplatilo se čekání?

30. 09. 2018 Nikola Štěrbová
1 241 zhlédnutí

60 Parsecs, hra plná rajčatové polévky, těžkých rozhodnutí a snahy přežít ve vesmíru. Podobně jako v 60 Seconds, první hře od studia Robot Gentleman, máte na začátku hry 60 vteřin na to, abyste posbírali na základně věci, které vám pomůžou přežít cestu ze Země na novou obyvatelnou planetu.

Datum vydání: 18. září 2018

Vývojář: Robot Gentleman

Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Ve hře 60 Parsecs se dostanete do role kapitána, který se se svojí posádkou jako jediný dostane do vesmíru a unikne tak katastrofě na Zemi. První část hry je, jak už jsem zmínila, zběsilé pobíhání po stanici, hledání a sbírání všech užitečných věcí. Kromě toho není špatné hodit do rakety některé členy posádky, aby samotnému kapitánovi nehráblo a taky aby někdo pomáhal s udržováním lodi.

Jakmile se dostanete do vesmíru, začíná opravdová hra. Počítač vám říká, co se stalo předešlý den a oznamuje vám, co se bude dít dál. Na rozdíl od první hry, tady jenom nečekáte na další den a milosrdné dary od boha náhodně generovaných eventů. Ve hře přibylo craftění, můžete vylepšovat předměty, které už máte a když se něco stane, podle statistik vaší posádky, můžete vybrat člena, který má největší šanci na úspěch.

60 Parsecs je stejně skvělá hra jako bylo 60 seconds, jenom je mnohem lepší. Grafický styl se ani trochu nezměnil a díky tomu poznáte na první pohled, kdo je za hru zodpovědný. Příběh se o dost posunul, nesnažíte se jenom přežít v protiatomovém krytu, tentokrát se plavíte vesmírem a můžete jenom doufat, že narazíte na obyvatelnou planetu. Tam ale nekončíte, žádná obrazovka typu byli jste zachráněni, pokud úspěšně přistanete, je čas na průzkum a navázání nějakých vztahů s obyvateli planety.

Tahle hra je skvělá pro masochisty a milovníky rajčatových polévek. Jakkoliv zábavná je, všechno záleží na náhodě a algoritmu, který se s vámi nijak nemazlí. Když potřebuje najít jídlo, budou vám přicházet jenom materiály na vycraftění lepící pásky, pokud dochází páska nebo nemáte lékárničku, hra se postará o to, aby event na opravení nepřišel hned a tak dál. Jde prostě o sci-fi survival, který nemá konkurenci. A i když si občas budete chtít vytrhat vlasy, jen tak nepřestanete hrát.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0