7 Days To Die – RECENZE – Zombie apokalyptická počítačová hra

26. 08. 2015 Tomáš Machů
3 517 zhlédnutí

7 Days To Die je zombie apokalyptická počítačová hra, ve které se dobře vyřádíte. Hra obsahuje zdemolovaný otevřený svět plný zombií a rozpadlých budov. Připomíná trochu styl Minecraftu, ale hodně upravený a přepracovaný. Můžete rozbíjet bloky jako je třeba hlína, písek, betonové kostky apod.

Ve hře se dají těžit různé materiály – například dřevo, železná ruda, uhlí atd. Můžete si vyrábět zbraně, nářadí i jiné věci. Bohužel je zatím 7 Days To Die v alfa verzích.

7-Days-To-Die-Images

Alpha 8 je oproti Alpha 2 mnohem lepší. Převážně v grafice, kde už jsou dokonce i oblé bloky. Můžete tam nalézt nové biomy (oblasti), například sněžný biom, kde jsou zmrzlé zombie.

Hra je o tom, že musíte hledat jídlo, pití, různé zbraně a nářadí. Prozkoumáváte svět, ve kterém na vás číhají různá nebezpečí, včetně zombií. Jakmile nastane noc, musíte se rychle schovat a zabarikádovat, aby jste přežili. Nevím, jestli můžete v novějších verzích spát, ale v těch starších (např. Alpha 2), bohužel spát nemůžete. Ale lze si vyrobit spacák a označit si tím spawn point (Spawn point – bod, u kterého se po smrti objevíte a znovu hrajete).Velká škoda je, že ve hře nelze jezdit autem, ani jinými vozidly. Jestliže ve hře najdete nějaký kanystr s benzinem, tak nepatří k autu, ale do motorové pily nebo do nějakých jiných motorových strojů. Ve hře je možné si vytvořit vlastní svět podle vašich představ. 7 Days To Die obsahuje dva herní módy – Survival (Hra o přežití, kde máte zpřístupněný celý svět)  a Zombie Horde ( tj. Zombie vlna, která na vás útočí. Je zpřístupněna jen některá část mapy). V Survival módu se volně pohybujete v otevřeném světě. A v Zombie Horde módu máte zpřístupněnou jen určitou část mapy, ve které hledáte bedny plné zbraní, jídla apod. Na hledání, vybírání beden a stavbu úkrytu máte určitý čas, který si nastavíte v menu. Jakmile čas uplyne, vypukne zombie horda (vlna plná zombie). Horda začíná převážně v noci a končí ráno. Může se také vyskytnout i v survival módu. Zombie se spawnují (zrodí)lavně v noci, kdy je všude tma.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0