Agony – NOVINKY – Survival horor z pekla

23. 07. 2018 Filip Starý
1 104 zhlédnutí

Novinku se jménem Agony doprovázel pořádný hype a musím uznat, že i já jsem byl zpočátku docela nadšený. Survival horor zasazený do pekla zní přece hodně dobře. Něco takového tu totiž ještě nebylo.

Kde se tedy celý ten nápad vzal? Studio Madmind, které za titulem stojí, bylo založeno v roce 2016 a do herního prostředí vstoupili s čistým štítem o počtu asi desítky členů. Členové studia patrně v minulosti pracovali na AAA titulech jako Zaklínač, ale přímou spojitost s hororovkami najít nelze.

Co se týče úplně prvních trailerů na Agony, tak dokázaly zapůsobit perfektně. Atmosféra, prostředí, hudba, vše vypadalo skvěle, ale dle dosavadních recenzí, přibližně dva měsíce po vydání, je jasné, že něco je špatně.

Agony se nebojí znázornit peklo tím nejsurovějším způsobem. Krev, maso, kosti a lidská těla. Vše v tom nejperverznějším měřítku utváří působivé kulisy k celé hře. Často se tak budete prodírat skrz kousky lidských těl a unikat šíleně vypadajícím kreaturám, které radši ani nebudeme popisovat. Šokovat a znechutit večeři Agony rozhodně dovede a to je patrně taky důvod, proč vývojáři museli spoustu scén vystřihnou, aby bylo hru vůbec možné vydat.

Celý příběh spočívá v tom, že se s hlavním hrdinou pokoušíte projít peklem a jedinou vaší zbraní jsou temná zákoutí a schopnost posednout ostatní. Takto vyzbrojeni tak procházíte doslova peklem, přičemž téměř všechno je smrtící a často to ani nedává smysl. I při tom nejdůmyslnějším schování se často stanete obětí zakrváceného démona.

Pokud se ale po pekle už trochu rozkoukáte, tak narazíte na malé zklamání. Menší tým patrně nedokázal zapracovat na hratelnosti tak, jak by bylo třeba. Agony totiž poskytuje jenom základní hratelnost ve stylu “udělej toto, aby jsi se dostal skrz tuto bránu”, případně je vše “okořeněno” opakujícími se minihrami, které samozřejmě nedokážou podržet celý gameplay.

Abychom to shrnuli, atmosféru dokázali Madmind navodit skvělou, ale tu pravou survival hororovku v Agony nenaleznete.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0