AMD FX-9370

15. 12. 2015 Alexandr Sýkora
1 060 zhlédnutí

Společnost AMD hlásí další přírůstek do rodiny Volan, jedná se o  vysoce výkonný procesor AMD FX-9370 s řadou velmi pokročilých technologií, který je určen pro stolní počítače. Procesor pochází z pokročilejšího a kvalitnějšího výrobního procesu, který dbá na opětovné snížení spotřeby a vyššího výkonu v rámci základní frekvence a lepšího taktování samotného procesoru. Tento je v 64bitovém provedení a čítá více jader.

Procesor AMD FX-9370 je určen především pro moderní platformu na bázi Socket AM3+ a podporuje dvoukanálový řadič DDR3. Vložena je také sada balíčku funkcí pro vylepšení samotného chodu, výkonu, spolehlivosti a zabezpečení virtualizačních prostředí a je zde dbáno především na úspornou technologii, která zajišťuje minimální spotřebu v případě nečinnosti jednotlivých jader procesoru. Již zmiňovaná virtualizační technologie poskytuje několik výhod. Pocítíte to především pokud počítač disponuje více operačními systémy. Nechybí ani moderní vylepšená antivirová ochrana (EVP), které zabraňuje spuštění škodlivého kódu.

9370 podporuje také technologii Turbo Core 3.0, která je schopna měnit pracovní frekvenci procesoru, ta se řídí dle Thermal Design Power (TDP) procesoru, jinými slovy dokud se drží příkon pod stanovenými TDP, může být v případě potřeby využito navýšení frekvence na vytížená jádra a v případě dodržení TDP na všechna.

Samotný model obsahuje osm jader a pracuje na frekvenci 4,4 Ghz. Nechybí zde ani podpora Turbo frekvence, která dosáhne až k 4,7 Ghz. Jádra mají k dispozici 4x 2MB vyrovnávací paměti L2 Cache a 8MB společné L3. Výrobce uvádí, že TDP je 220W.

Procesor AMD FX-9370 nabízí několik e-shopů za cenu okolo 6 tisíc korun. Recenze na tento výrobek od AMD jsou celkově pozitivní. Uživatelé si chválí výkon a frekvenci samotného procesoru. Další zase fakt, že podporuje přepnutí výkonu z osmi jader na čtyři.

 Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0