Arhkam Horror: Mother´s Embrace – NOVINKY – Lovecraft, záhadná vražda a kultisti!

23. 03. 2021 Nikola Štěrbová
412 zhlédnutí

Video herní adaptace populární deskové/karetní hry Arkham Horror se chystá počítače a konzole už dneska. Jde o lovecraftovksý horor ve kterém nechybí záhadná vražda, napůl šílený detektiv, starodávní bohové a jejich uctívači.

 • Datum vydání: 23. března 2021
 • Vývojář: Asmodee Digital
 • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Píše se rok 1926 a profesorka astronomie je nalezena mrtvá ve svém domě. Zdá se, že nejde o obyčejnou vraždu a k dopadení pachatele bude potřeba zavolat speciálního detektiva. Hra je založená na svém karetním protějšku a proto si hráč může vybrat jednoho ze 12 protagonistů. Každý z nich je něčím výjimečný a má jiné slabiny.

Hráče ve hře čeká devět kapitol, ve kterých se kromě domu zavražděné podívá do samotného města Arkham nebo k mokřinám kolem Louisiany. Během prozkoumávání různých míst bude potřeba najít klíčové důkazy k vyřešení vraždy. Ale jako v každém lovecraftovském hororu nejde jenom o vraždu, hráč narazí na podivné knihy a symboly, stejně jako na uctívače dávných bohů. A ne všichni budou přátelští, vývojáři slibují, že ve hře bude i soubojový systém.

Nepřátelé nejsou tou největší hrozbou. V Arkhamu se dějí věci, kterým se jenom těžko věří a příčetnost je součástí gameplaye. Jinými slovy je těžké udržet si všech pět pohromadě a čím hlouběji se v řešení záhady dostáváte, tím tenčí je hranice mezi realitou a světem halucinací.

Arkham Horror: Mother´s Embrace je už teď dostupná na Steamu, momentálně se slevou 20%. Narozdíl od Sinking City nebo jiných lovecraftovských hororů hra nevypadá tak temně, tedy hra je dost tmavá, ale její atmosféra mi nepřijde tak tíživá. Na druhou stranu už jenom z trailerů cítíte, že s příběhem si někdo hodně pohrál. Takže hned nemůžete říct, kdo je vrah a co se stane dál. Celá hra je namluvená, takže nemusíte nic číst a stačí si jenom užít hru.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0