Astro Colony – NOVINKY – Nekonečné možnosti při objevování kosmu!

20. 07. 2021 Nikola Štěrbová
386 zhlédnutí

Astro Colony je další budovatelský simulátor, který si bere inspiraci z Factoria a zároveň je trochu říznutý Space Engineers. Tahle lákavá kombinace se pomalu chystá na Steam. Jde o hru s nekonečnými možnostmi objevování temných zákoutí galaxie a rozšiřování automatizovaného impéria.

 • Plánované datum vydání: 2022
 • Vývojář: Terad Games
 • Platformy: Microsoft Windows, Linux, mac OS

Astro Colony je open world hra z první osoby, která nadchne především fanoušky science fiction. Svěří totiž do jejich rukou dohled nad kolonizováním neobydlených planet a nechá je hledat cenné suroviny v nekonečných temnotách vesmíru.

Hra asi nejvíc táhne na naprosto otevřený svět, do jehož ovládání hráčům nikdo nekecá. Voxelová mapa by měla být nekonečná, bude jenom na hráči, jak využije prostor, který mu hra poskytne. Vytěžené suroviny se dají zužitkovat při stavbě nových kolonií na planetách napříč hvězdami. A všechny objekty, stejně jako terén na planetách by měly být plně zničitelné. Naprostá svoboda v rozhodování nechá hráče prostě přetvořit celý vesmír k jejich obrazu. Docela velký úkol, jak rpo hráče, tak pro vývojáře.

Během objevování hráči narazí na nejrůznější materiály a suroviny, které se jim budou hodit při budování kolonie, produkčních linek a nebo vylepšování starých budov. Taky se budou hodit při zkoumání až 70 nových technologií v koloniích.

Jde o dost ambiciozní projekt. Samotní vývojáři popisují hru jako kombinaci Factoria a Space Engineers a dokonce tvrdí, že bude o něco lepší než obě zmíněné hry. Na papíře to zní fantasticky, ale bude to pěkná dřina dostat takovou hru na počítače.

Zatím je Astro Colony na Kickstarteru, kampaň končí 29. července a hráči tak mají posledních pár dní na to, aby se staly součástí vývoje. Pro přispěvatele na Kickstarteru je taky nachystané demo hry. Hra je už i na Steamu, zatím si ji můžete přidat do Wishlistu. Vyjde někdy během příštího roku, ale přesné datum zatím nebylo oznámeno, stejně jako Early Access.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0