Battlefield V – NOVINKY – Druhá světová válka v osvědčeném kabátku

25. 05. 2018 Jakub Fišer
970 zhlédnutí

Válečné střílečky z pohledu první osoby zažívají v moderních videoherních dějinách úplnou renesanci. Ať už jde o úspěšný Battlefield 1, který nás vzal do vod do té doby neprobádaných a sice do první světové války. Po něm následoval další díl velmi známé série Call of Duty s přídomkem WWII, čímž jasně odkazuje na zasazení do druhé světové války. Titul ale nebyl tak úspěšný, jak by možná vývojáři ze studia Activision chtěli. Ovšem i druhá strana ringu, vývojářským tým skandinávského studia DICE, které pracuje pod hlavičkou Electronic Arts o sobě dalo poměrně hlasitě (byť rozpačitě) vědět svou novou hrou s válečnou tématikou jménem Battlefield V. Tento titul byl v uplynulém týdnu představen a my se na něj nyní podíváme.

Nový Battlefield V přichází konečně se zasazením, které jsme si všichni přáli – mezi roky 1938 až 1945, tedy druhá světová válka. Vývojáři lehce nastínili i to, jak bude hra fungovat co se týče přidávání obsahu. První obsah přijde ihned v listopadu a bude se jednat o nacistické tažení Evropou. Chtějí postupovat chronologicky, těšit se tak můžeme prý i na skandinávské odboje, konflikt v Africe či Pacifik. Pokud jde o zbraně, nevíme zatím nic konkrétního, pouze to málo, co je vidět z traileru, tedy například kulomet MG 42, který byl hojně využíván armádou Třetí říše.

Ano, jak jsem již zmínil, k oznámení titulu byl připnut i trailer, který nám však neřekl mnoho o tom, jak bude ve finále vypadat vřava na multiplayerovém bojišti. Netřeba však smutnit, již za pár týdnů bude na pořadu dne zámořský veletrh E3, na kterém nám vývojáři z DICE hru představí (snad) blíže a uvolní například i hratelné demo. Konečná verze hry vyjde 16. řijna pro předplacenkáře, zatímco pro všechny bude hra uvedena na trh o tři dny později, 19. října 2018 a vyjde na PlayStation 4, Xbox One a samozřejmě i platformu PC.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0