Battletech – RECENZE – Excelentní strategie!

15. 05. 2018 Nikola Štěrbová
903 zhlédnutí

Battletech je tahová strategie, která by teoreticky měla přitáhnout všechny fanoušky dobrého příběhu a opravdu velkých robotů. Lidi z Harebrained Schemes (Shadowrun) se tentokrát opravdu překonali a nabízí hráčům unikátní pohled na 31. století, plné mechů, laserových zbraní a hodně, hodně oceli.

Datum vydání: 24. dubna 2018

Vývojář: Harebrained Schemes

Platforma: Microsoft Windows, Mac OS

Na začátku hry si vytvoříte svoji postavu. Tvorba postavy je celkem propracovaná, minimálně na strategii, a kromě vzhledu si vybíráte i původ. Ne že by to nějak zásadně ovlivnilo příběh. Jakmile se dostanete do hry, čeká vás asi 40 hodin politických machinací, zvratů a komplikovaným, ale dobře vysvětleným lorem.

Příběh by se tady vychvalovat dalších pár odstavců, ale abychom se vyhnuli spoilerům, podíváme se na hratelnost. Tutoriál na začátku hry vysvětlí hráčům, co a jak. V každé misi ovládáte několik mechů, které si vyberete na základně. Vždycky dostanete nějaký objectiv a to, jak ho splníte nikdo neřeší.

Ovládání mechů má několik kroků. Podle toho, jakou třídu (lehká, těžká) mech má, se může pohybovat po mapě. Jakmile dojde na místo určení, hráč vybere, kterým směrem se má mech natočit a tím pádem kam může střílet. Tedy pokud máte na co.

Střelba je v Battletechu stejně propracovaná jako cokoliv jiného. Potom, co zaměříte nepřátelský stroj, si musíte vybrat, jak ho zničíte. Na obyčejného protivníka postačí základní výbava, zatímco na většího budete muset nažhavit lasery. Ničivější zbraně můžete používat kdykoliv se vám zachce, ale hrozí tam nebezpečí přehřátí a poškození vlastního mecha. Každý stroj je rozdělený na části (nohy, hlava, paže) a podle toho, kam se vy nebo nepřítel trefíte, rozhodujete o jejich osudu. Jednou ze speciálních schopností je míření na jednotlivou část mecha, pokud máte dostatek bodů, můžete zamířit na nohy a vyřadit nepřátelský stroj z boje.

Kromě pokročilých taktik a stromu plného skillů, Battletech nabízí zajímavé hratelnostní prvky. Úkoly si hráči vybírají na hvězdné mapě a je jich opravdu hodně, od těch krátkých, po dlouhé a plné napětí. Po jejich dokončení si můžete vybrat, jestli se vám budou hodit peníze nebo věci jako části mechů a zbraně.

Battletech má i nějaké problémy. Jedním z nich jsou, alespoň podle mě, náhodné eventy. Představte si, že už máte skoro vyhranou misi a najednou bum, jste bez pilota ve svém stroji a jste na začátku. Nevyhnete se ani technickým problémům, dlouhé načítání a nekonečný pochod jednotek na mapě vás nejspíš neminou.

I přes několik technických problémů je Battletech strategie plná akce, taktického plánování a laserů. Pohltí fanoušky strategií, ale i ostatní hráče, kteří si chtěli vyzkoušet něco nového. Nejde totiž jenom o posunování bojových strojů sem a tam po mapě, ale o skvělý příběh, hodiny zábavy a dělání hromady šrotu z nepřátel.

Hodnocení 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0