Bear With Me – RECENZE – Noir medvědí detektiv 2/2

23. 04. 2018 Filip Starý
321 zhlédnutí

…Hra ve výsledku ale velmi dobře pracuje s humorem, komunikuje s hráčem a co je na tom nejlepší? Není to prostě trapné, jako u mnohých jiných her. Za vše mluví již samotným název Bear With Me, který sám o sobě nemá s medvědem nic společného a jedná o velmi používaný anglický idiom, ale zároveň ihned odkazuje na absurdního detektiva.

Jak již bylo zmíněno výše, hlavním úkolem je zachránit bratra hlavní hrdinky. Ten byl podle všech dostupných důkazů unesen red manem a vy se musíte vydat do tajemného města Paper City, které ničí požáry zmiňovaný red man a snaží se dostat blíž k vám. Samotný název red man taktéž není náhodou. Ačkoliv je hra stylizovaná černobíle, tak obsahuje kontrastní červené prvky související s red manem, což vypadá velmi dobře.

A teď k samotné hratelnosti. Jedná se o klasickou point and click adventuru, kdy se snažíte hledat prvky, které vás mohou posunout dále. Taktéž máte samozřejmě možnost kombinovat předměty a vytvářet tak nástroje potřebné pro další postup ve hře. Zajímavostí je i například scéna s vyvoláváním fotek, která odhalí přítomnost red mana v domě. Ačkoliv je hra z příběhového hlediska výborná, tak zde trochu pokulhává. Gameplay je opravdu založen víceméně na klikání a zdlouhavém přecházením tam a zpět. To mnohdy komplikuje i načítaní jednotlivých místností v domě, popřípadě různých herních scén. Pokud tak jdete na jedno místo už popáté, tak vám to vše začne značně znepříjemňovat a časy mezi přechodem místností vám začnou připadat nekonečné. Jedná se přeci o adventuru, ve které hledáte předměty a výše zmíněný zádrhel tak ubírá hře na dynamičnosti.

Hra je koncipována epizodicky a první epizodu si můžete zahrát na Steamu zdarma, vyjde to přibližně na hodinu herního času. K druhé epizodě a vstupu do Paper City se tak dostanete již za poplatek  necelých 10 euro. K tomu ale taktéž dostanete přístup do třetí epizody, soundtrack a digitální artbook, což už zní velmi dobře. Chorvatské nezávislé studio Exordium Games pro nás připravilo velmi dobře zpracovanou noir adventuru, která potěší výborným příběhovým zpracováním, humorem a absurditou celého herního světa.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0