Black Skylands – NOVINKY – Stardew Valley s piráty a v oblacích!

11. 07. 2021 Nikola Štěrbová
346 zhlédnutí

Black Skylands je open world pixel artová adventura, která mi trochu připomíná Stardew Valley. Jenom s tím rozdílem, že tady rozšiřujete svůj létající koráb, bojujete s piráty a létajícími příšerami a snažíte se nenechat nikde důležité suroviny, které by vám mohli doslova zachránit život.

 • Datum vydání: 9. července 2021
 • Vývojář: tinyBuild
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4

Black Skylands je jako pirátská hra, akorát tady nějak chybí oceán. Ale zdá se, že obloha je stejně zrádná jako moře, místo krakena jsou tady obrovské létající potvory a nejste v bezpečí ani před ostatními obyvateli světa.

Skylands je především sandbox, to znamená, že hře je úplně jedno, co budete během hraní dělat. Na začátku dostanete létající loď, díky které můžete objevovat ostrovy schované v mracích, základy vystavěné nad zemí a další zajímavá místa. Je jenom na vás, jestli budete získávat nová území bojem nebo dohodami a jestli se zapíšete do historie herního světa jako dobrák nebo obávaný kapitán.

Obrovskou částí gameplaye je objevování nových míst a souboj. Hra sice má nějaké dialogy, stavění a customizaci létajícího korábu, ale většinu času strávíte na nohách s puškou v ruce. Což ale není výtka. Díky pohledu shora je to celkem osvěžující změna, doslova střílíte kolem sebe a snažíte se nechytit kulku.

Další velkou částí hry je samotná loď, na které se plavíte po obloze a je v podstatě vaším domovem. Kromě upravování vzhledu lodi můžete vylepšit i její statistiky. Ať už plánujete mít vznášející se pevnost, pomalou, ale děsivě silnou nebo preferujete malou, rychlou loďku, která dokáže obratně kličkovat… Jediné, co vás může zastavit je nedostatek surovin. A paliva! Vždycky se hodí mít záložní kanystr.

Black Skylands je už teď dostupná na Steamu za necelých 16€, zatím v Early Access verzi. Vývojáři plánují nechat hru v Early Accessu asi rok a během té doby nafouknout její obsah, přidají nové mechaniky, prostě hru pořádně rozšíří.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0