Blasphemous – NOVINKY – Nové bezpletné DLC a oznámení sequelu!

29. 08. 2021 Nikola Štěrbová
270 zhlédnutí

Víc než milion hráčů se nechat vtáhnout do temného, zmučeného světa Blasphemous. 2D platformer s pixel artovou grafikou, inspirovaný gigantem Dark Souls, se zapsal na harddisky mnoha z nás. První dvě DLC měla obrovský úspěch a s představením toho třetího přišlo od vývojářů i oznámení sequelu.

 • Datum vydání DLC: 9. prosince 2021
 • Vývojář: The Game Kitchen
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4, Linux

Blasphemous začalo se svojí Kickstarterovou kampaní přitahovat pozornost hráčů a později i herních kritiků už v roce 2019. Akční platformer zaujal především svojí stylizací. Každý pixel ve 2D světě měl nějaký účel. Pochmurný příběh padlého hrdiny, hledajícího vykoupení taky přidal hře na zajímavosti. A obtížnost, které byla občas trochu moc i na zkušené hráče, pomohla vytvořit kolem hry milující komunitu, která dodává vývojářům inspiraci a podporu pro další práci na hře.

Během prezentace Gamescom 2021 vydavatel Team17 představil nové, v pořadí třetí DLC pro Blasphemous s názvem Wounds of Eventide. Půjde o bezplatné příběhové DLC, které 9. prosince přibude do hry a to na všechny platformy, na kterých hra dosud běžela.

Krátký animovaný filmeček, sloužící jako trailer pro nové DLC naprosto epicky oznamuje zakončení celého příběhu. Není to moc informací, ale v traileru už vývojáři nastiňují, jací bossové na nás budou čekat – jeptiška s kopím, rytíř, čtyř-ruký gigant a tři obrovské, plačící hlavy. Wounds of Eventide přivedou příběh prvního dílu hry k jeho pravému konci a připraví tak půdu druhému dílu.

A právě tomu se věnoval konec traileru, potvrzení sequelu. I když druhý díl se zatím žádného filmečku nedočkal. Jediné, co víme jistě je, že se druhého dílu dočkáme v roce 2023. Není to zrovna brzo, ale aspoň nám vývojáři dávají dost času na to projít poslední DLC a připravit se psychicky na všechno to utrpení, které nás čeká v novém díle.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0