Can’t Drive This – RECENZE – Hlavně nezastavit!

12. 10. 2016 Filip Starý
662 zhlédnutí

Can‘t Drive This mě rozhodně na nějakou tu hodinu pohltila a přinesla spoustu zábavy. Jak to ale dopadne, když se na hru podíváme trochu s odstupem a zohledníme další současnou herní tvorbu?

V minulém článku již bylo řečeno, že ve hře se jedná o kooperaci dvou hráčů, přičemž jeden má za úkol stavět jízdní trať a druhý ovládá vozidlo, které nesmí zpomalit pod danou rychlost, protože jinak následuje exploze a hra končí. Jelikož se jedná zatím o hru s předběžným přístupem, tak hra obsahuje jenom dva základní módy. U prvního je jednoduše nutné dojet co nejdál, u druhého jde o počet postavených políček s tratí.

20161012203735_1

Samotné spuštění hry je intuitivní, i když občas budete mít problém se samotným nastavením hry, které ještě není úplně šťastně vyřešené, nicméně do hry se po chvilce dostanete. Zábava může začít.

V prvním kroku je nutné se naučit jednotlivé kostičky obsahující části tratě. Najdou se různé zúžení dráhy, vodní příkopy, demoliční koule a podobné. Částí tratě není ovšem zatím mnoho a nepřekročí ani desítku. Do budoucna snad vývojáři přidají mnoho dalších. V druhém kroku už jenom nabíráte zkušenosti a překračujete dosavadní rekordy. Časem se naučíte různé „vychytávky“, které vám v dosažení nového rekordu velmi pomůžou. Například část tratě s točícím se mlýnem stačí pootočit o devadesát stupňů a pro řidiče tak už nepředstavuje žádnou překážku. Poté se jenom snažíte překonat dosavadní nejvyšší skóre a to je tak nějak zatím vše.20161012203817_1

Hra taktéž obsahuje velké množství bugů, které hře zatím přidávají na hodnotě, protože díky nim dostáváte jako bonus další porci zábavy a v kombinaci s částí tratě, která obsahuje „zvon“, jenž vás vystřelí do neznáma, se prostě jedná o několik hodin originálního gameplaye.

Can‘t Drive This vás samozřejmě omrzí, ale věřím, že vývojáři nepoleví a udělají vše pro to, aby byla hra ještě lepší a „dlouhotrvající“.

Osobně za tuto „jednohubku“ vývojářům děkuji a hlavně jsem rád, že zde ještě existují studia, kterým není kreativní myšlení a originalita cizí.

+ Vývojáři mají skvěle našlápnuto, uvidíme, jak s hrou naloží dál.
– Grafické zpracování by si zasloužilo větší pozornost.

Hodnocení: 6.5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0