Conan Exiles – NOVINKY – Zpět do světa mýtů

12. 01. 2017 Tomáš Cajthaml
1 207 zhlédnutí

Určitě jste už zaznamenali zajmavě vyhlížející hru Conan Exiles. Hra se v zásadě snaží navázat na svého poněkud neúspěšného předchůdce Age of Conan, který neodstartoval příliš dobře, díky svému modelu měsíčního předplatného. Ani přechod na model Free to Play nepřinesl mnoho dobrého. Model byl dosti „odfláknutý“ a nebylo nic, co by hráče do hry táhlo.

Nyní je zde ovšem pokus, tento známý, krvežízniví a krutý svět opět přivést do herní podoby. Hra na rozdíl od svého předchůdce, není klasické MMORPG. Tvůrci se zaměřili na dnešní trend a pokusí se o survival RPG samozřejmě s Online prvky.

Ovšem nepůjde pouze o přežití ve struhujících „epických“ bitvách. Vlastně taky, ale hra sází na svou propracovanost, a proto něco jako vlastní obydlí, pěstování potravin a těžba surovin je důležitá část hry. Hra má zatím problém, a přiznám se, že i já jsem velmi skeptický, protože se nemůže zbavit díky svému vzezření nálepky další kopie Rust, kde se naprosto vytrácí celý ten úchvatná Conanův svět plný nájezdníků a mýtů.

Nejnovější videa ovšem již poukazují, že tvůrci to myslí vážně a ve hře je spoustu prvků a jedinečných možností. Například jako možnost získat otroky, vyvolat vlastního boha či stavění celých měst. Hra vypadá opravdu rozmanitě a jediné v co musíme doufat, že nesklouzne k stereotypnímu hraní a nabídne více než nynější survival hry.

Poslední co víme, je hudba ke hře, kterou složil Knut Avenstroup Haugen, který skládal právě ke staršímu titulu Age of Conan. Podle ukázky, kterou můžete slyšet ve videu níže, na vás dýchne opravdu vystihující a drsný svět.

Kdy hra vyjde je zatím stále ve hvězdách. Předběžný přístup nám vývojáři na Stemu slíbili 31. ledna. Pro Xbox je naplánován až na jaro.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0