Cult of the Lamb – NOVINKY – Zvířecí uctívači temných sil se blíží!

31. 08. 2021 Nikola Štěrbová
295 zhlédnutí

Na letošním Gamescomu se to jenom hemží zajímavými tituly, jedno takové oznámení přišlo od vydavatele Devoler Digital a jak všichni víme, jejich hry jsou především originální a plné překvapení pro hráče. Výjimkou nebude ani Cult of the Lamb, roztomile zvrácená indie hra o malé ovečce, které se naskytne jedinečná příležitost vést vlastní kult.

 • Plánované datum vydání: 2022
 • Vývojář: Massive Monster
 • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Barevný trailer na Gamescomu nám hned na začátku nastínil hlavní dějovou linku připravované roguelike hry. Malá ovečka se dostane do problémů a má být nemilosrdně popravena. Na poslední chvíli je zachráněna před katovou sekerou temnou bytostí o které se jenom můžeme dohadovat, co je ve skutečnosti asi zač.

Tahle bytost si vás zvolila jako svého nového proroka, a vaším novým posláním je sloužit jí a získávat pro ni nové věřící, kteří by ji uctívali a pravděpodobně ji dělali mnohem silnější než dosud byla. Protože z toho nic nevzešlo nic špatného. Jako bonus navíc dostanete nějaké ty temné schopnosti od nového pána, díky kterým budete moci sjednat pořádek kolem sebe.

Vaším cílem je samozřejmě postavit ten nejlepší, nejmocnější kult v celém lese, plném uctívačů falešných bohů, zabrat to největší území, prostě klasika… Je potřeba přetáhnout, pokud možno, všechna zvířátka na vaši stranu, aby mohla uctívat nového pána. A taky se musíte nějak vypořádat s bezvěrci a členy jiných kultů.

Ovečku tak čeká spousta práce, musí běhat z jednoho konce mapy na druhý, verbovat nové věřící pro svoji věc, občas si zabojovat s nepřáteli a sem a tam provést nějaký ten temný rituál, zpátky doma, v srdci kultu. A když budete mít nějaký ten čas navíc, můžete volně objevovat náhodně generovanou mapu a rozšiřovat svůj vliv.

Tuhle super roztomilou i když lehce znepokojující hru si zahrajeme někdy v roce 2022. Vývojáři se pohybují tak trochu na tenkém ledě, mohli by totiž svým zasazením někoho urazit. Ale podle mě půjde o vtipnou, dobře promyšlenou hru se spoustou narážek a vtipnými momenty.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0