Cultist Simulator – NOVINKY – Netradiční karetní hra

30. 07. 2018 Filip Starý
897 zhlédnutí

Pokud bychom měli udělat anketu týkající se her, které je těžké někam zařadit, tak Cultist Simulator by byl rozhodně na první místě. Proč? Už jen Samotný název je trochu zavádějící. Slovo simulátor rozhodně neevokuje na první dobrou karetní hru, kterou Cultist Simulator z části je.

V první řadě je nutné podotknout, že Cultist Simulator rozhodně není pro každého, jedná se o vcelku komplikovanou a komplexní hru, která se dá těžce přirovnat k něčemu jinému. Studio Weather Factory se pokusilo vytvořit něco jedinečného a rozhodně se jim to povedlo.

Základem je opravdu rozměrné hrací pole, na které v pokročilých fázích hry nacpete až stovku karet, ve kterých se musíte orientovat a postupovat hrou. Cílem je vytvoření kultu. A rozhodně to není jednoduché. První hodinu/hodiny stráví hráč jenom snahou pochopit, jak to sakra celé funguje a teprve potom začíná ta pravá zábava. Jak již bylo řečeno, jedná se komplexní hru, která vám nedá nic zadarmo. V Cultist Simulator budete umírat hodně, stačí malá chyba a celý vámi vyfabulovaný koncept se zhroutí jak hrad z karet.

Základem hry jsou karty a místa (určité tokeny), na které karty položíte a v časovém horizontu vykonají nějakou akci, která produkuje další karty. Pojďme ke konkrétnímu příkladu – máte k dispozici kartu “Health” (vaše zdraví) a token “Work” (práce), kartu s vaším tělem/zdravím umístíte na token work a po určitém časovém úseku se v tokenu objeví nové karty – například peníze za práci, ale taktéž karta s únavou, která symbolizuje vaše vyčerpání a běží na ní čas, které indikuje dobu trvání působení únavy. A podobně to funguje i s dalšími kartami, můžete je studovat na “study” tokenu nebo regenerovat zdraví na “dream” tokenu.

Po pár první hrách se hráč dovede dostatečně zorientovat a rekrutovat první společníky do kultu. Vše ale následně začnou komplikovat lidé, kteří po vás jdou. Na hracím poli se objeví například karta symbolizující vyšetřování a vy si tak musíte dávat bacha a čekat až kartě vyprší čas.

Cultist Simulator je komplexní hra zaměřující se na hráčovu kreativitu a ochotu učit se novým věcem. Jedině tak bude možné redukovat počet failů za hodinu a následně se i dopracovat k úspěšně fungujícímu kultu.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0