Dark Souls: REMASTERED – NOVINKY – Ano nebo ne?

06. 08. 2018 Filip Starý
477 zhlédnutí

Nedávno vyšla remasterovaná verze prvních Dark Soulsů a reakce jsou zatím nejisté, bohužel i spíše negativní. O herních remasterech jsem psal v tomto článku, který vyšel před dvěma lety a základní smysl pojmu remaster tam je vysvětlen. Splňují to Dark Souls Remastered?

Ano, ale je tu jedno velké “ale”. Předělané Dark Souls nejsou remakem, tedy kompletním předělením hry, ale remasterem – vývojáři se zaměřili hlavně na předělání grafické stránky a dalších doplňkových prvků. Za tohle tedy kritiku získat nemohou, ve své podstatě to je pravý remaster.

Hlavním tahákem je možnost hrát hru při 60 fps, to do teď možné nebylo, alespoň ne bez módu. Další hlavní věcí je zlepšení grafiky jako takové, tedy alespoň v některých částech. Sami vývojáři okomentovali remaster vtipnou poznámkou, že 60 fps se drží i v Blighttownu. Ruku v ruce s tím jde vylepšené osvětlení, ostřejší textury prostředí, ale pokud to postavíte vedle současných her, tak to je problém. I remasterovaná verze prvních soulsů bude prostě pozadu, je to přeci jenom hra z roku 2011 a jak již bylo řečeno, není to remake ale remaster. A možná kvůli tomuto srovnání schytává tato vylepšená verze kritiku. Lidé to srovnávají se současnými hrami a to je problém.

Další “novinkou” je upravený multiplayer. Teď se může napojit až 6 hráčů dohromady za účelem kooperace nebo souboje. Není to sice nic extra, ale pokud maté rádi tento druh kooperace v RPG, tak to rozhodně potěší.

Dark Souls Remastered se ve své podstatě snaží přiblížit hru hráčům, kteří ji ještě nehráli a dát jim tak perfektní možnost hru zakoupit. Vylepšena je hlavně grafická stránka hry a gameplay je víceméně totožný s původní hrou.

Co se týče ceny, tak ta je nastavena na 40€. Když jsem se ale přihlásil na Steam a hru vyhledal, tak na mě vyskočila cenovka 20€ a jedná se o 50% slevu pro hráče, kteří již na Steamu vlastní Dark Souls: Prepare To Die Edition.

Pokud si chcete připomenou pot, který vás doprovázel před několika lety průchodem prvních Soulsů, tak tato remasterovaná verze je rozhodně pro vás.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0