Darksiders 2 – RECENZE – V jednoduchosti je síla

04. 10. 2015 Vojtěch Pastuszek
1 903 zhlédnutí
 • Rok vydání: 2012
 • Single-player
 • Tvůrci: Vigil Games
 • Akční adventura

V prvním díle hrajete za VÁLKU a v druhém díle hrajete za SMRT. Oba to jsou bratři. Válce byla přisuzovaná vina, že on zavinil zkázu celého lidstva. Smrt se v Darksiders 2 snaží dokázat bratrovu nevinu.

Darksiders 2 bych přirovnal v bojovém módu asi k Tekkenovi, kde bezhlavě mačkáte jedno, maximálně dva tlačítka a snažíte se zabít svého protivníka. Tvůrci této hry ale asi dávali na první místo: V jednoduchosti je síla. Bojové komba si ale můžete vylepšit při každém novém levelu postavy, kdy si můžete vybrat rozdělení schopnostních bodů buď do zbraně (útok), nebo do kouzel. Smrt má možnost vyvolání havrana, který vám ukáže cestu (někdy se opravdu ztratíte i v místnosti se 3 dveřmi), apokalyptického koně, který vás dostane do další lokace rychleji než pěšky a od určitého levelu dostanete pistole na ničení létajících protivníků.

darksiders kun

Ve hře procházíte dungeony, přírodou, peklem, zchátralými budovami a dalšími lokacemi. V průběhu bojujete proti monstrům, vylepšujete si vlastní postavu (oblečení, zbraně, rozdělujete body schopností), plníte různé úkoly a hádanky, které jsou občas přidané jen proto, aby prodloužili hrací dobu, skáčete a běháte bezhlavě po každé zdi kolem vás a postupně se dostáváte dál a dál v příběhu hry. Čas od času vás hra obohatí o nějaký ten nudný dialog, popřípadě můžete sbírat různé achievementy.

darksiders postava1

Hra má pěknou grafiku, ale že byste si z ní někdy až sedli na zadek, to se opravdu říct nedá. Při hraní vám bude připadat, jako by vás tvůrci vedli pořád za ruku, protože ať se budete snažit sebevíc, stejně budete muset danou lokaci projít tak, jak si tvůrci přejí.

Darksiders-II-LOOT

Po zabití všech protivníků se okamžitě po zmizení z lokace opět zrodí-nikdy nebudete mít klid od slabých monster, které vám nedávají expy. Hádanky jsou občas až padlé na hlavu, občasné bugy nejsou žádnou výjimkou. Úkoly se po pár hodinách zdají být stejné.

+ Propracované oblečení, zbraně, kouzla… Offline hra, která se občas zdá jako RPG z pohledu třetí osoby.

Hodnocení: 6/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0