Darksiders: Genesis – NOVINKY – Bratrská kooperace!

03. 12. 2019 Nikola Štěrbová
914 zhlédnutí

Zrovna když jsem si znovu začala stěžovat, že vlastně nemám co hrát, zjistím, že se blíží něco mému srdci opravdu blízkého. Už tento čtvrtek vyjde v pořadí čtvrtý díl série Darksiders s podtitulem Genesis a podle traileru a první ukázky gameplaye to vypadá na Vánoce s ovladačem v ruce.

 • Plánované datum vydání: 5. 12. 2019
 • Vývojář: Airship Syndicate
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Nintendo Switch

Darksiders je a vždycky bude hlavně o mordování havěti, která se jezdcům postaví do cesty. V tomhle ohledu se nový díl nijak neliší. Genesis přináší do známých kulis zničeného světa nové způsoby, jak ničit démony a trhat anděly na kusy.

Na pozadí hry je poutavý příběh, který provází celou sérii a pokud vás tahle část hry zajímá, nabízí Darksiders poměrně složitý lore. Ve zkratce je potřeba udržet rovnováhu mezi anděly a démony, kteří se mezi sebou od nepaměti řežou. Úkolem jezdců (Nephilim) je na rozkaz Rady vyrovnávat síly na obou stranách.

Lucifer, proradný král pekla, nechce prohrát století se táhnoucí válku a dá svým démonům obrovskou sílu a nové schopnosti, se kterými mají vyhladit anděly jednou pro vždy. Rada se rozhodne zasáhnout (vyrovnat síly) a pošle Válku a jeho staršího bratra Svára (v originále War a Strife) na zem, aby se o všechno postarali.

Hlavní změnou v Genesis je možnost kooperace. Jak už jsem zmínila, hra má nově dvě hlavní postavy, v singleplayeru si můžete libovolně přepínat mezi sourozenci a v co-opu se každý hráč ujme jednoho z bratrů. Právě kvůli možnosti kooperace se Genesis nebere jako pokračování série, ale spíš jako spin-off.

Jak bude hra vypadat po vydání a jak to bude s jejím ovládáním se dozvíme až ve čtvrtek. Ale podle ukázkového gameplaye bych nečekala žádné větší potíže.

Darksiders Genesis se už teď dá pořídit na Steamu a navíc s 15% slevou. Zaplatíte tak něco kolem 25€ a už 5. 12. 2019 si budete moci zahrát na PC a Google Stadia. Pokud jste vlastníkem konzole, budete si muset počkat do 14. února a hru si zahrát potom. Nicméně já mám na svátky jasno.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0