Dead End Job – NOVINKY – Krotitelé duchů!

10. 12. 2019 Nikola Štěrbová
466 zhlédnutí

Dead End Job je indie hra od studia Ant Workshop, která vyjde 13. prosince, takže už tento pátek, na počítače, Xbox, PlayStation i Nintendo Switch. Hra vypadá jako animáček, na který jsme se asi všichni dívali jako děti a blíží se tomu i zápletkou, hlavní postava totiž pracuje jako deratizátor. Jenomže nechytáte lezoucí havěť, ale duchy.

 • Plánované datum vydání: 13. prosince 2019
 • Vývojář: Ant Workshop Ltd
 • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Hra, ve které můžu hrát za paranormálního deratizátora? To zní celkem zajímavě. Hlavním hrdinou Dead End Job je Hector Plasm (čteno jako Ektor Plasm – jakože ektoplazma). Popisem jeho práce je střílet do duchů a jiných nadpřirozených škůdců, dokud z nich nezbude malá hromádka, která se dá nacpat do pytlíčků a odnést na centrálu.

Na pozadí hry běží malý příběh. Hectora pronásleduje/straší jeho mentorka a zároveň se ho snaží vycvičit, aby z něj mohl být deratizátor-profesionál, který ji nahradí. Cílem hry je plnit zakázky klientů, lovit duchy v nejrůznějších budovách a pokusit se přitom zachránit duši Hectorovi mentorky předtím, než bude zatracena.

Dead End Job je procedurálně generována hra pro jednoho nebo dva hráče. V podstatě jde o to, že herní mapy, na které se hráči dostanou jsou náhodně vytvářeny a vždycky byste tak měli hrát na jiné mapě. Můžete si chytání duchů vychutnat o samotě nebo si zahrát v páru. Zajímavá je poznámka vývojářů, pokud hrajete sami na PC, můžete používat klávesnici a myš. V co-opu musí mít alespoň jeden hráč připojený ovladač. Proč? Netuším, ale komu se doma neválí nějaký ovladač?

Dead End Job se chystá na všechny platformy nejen, že hra vypadá na první pohled originálně, ale hlavně zábavně. Chytání duchů zní alespoň podle popisu dost jednotvárně, proto jsem ráda, že vývojáři přidali kooperaci. Jak hra vypadá a funguje doopravdy se dozvíme už v pátek, ale osobně nevidím žádný větší problém, který by po vydání měl nastat.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0