Death Stranding – NOVINKY – Dočkali jsme se

02. 11. 2019 Filip Starý
322 zhlédnutí

Byla to sice dlouhá doba, ale je to tady. Novinka Death Stranding pod vedením Hideo Kojimy je konečně venku! A co se týče dosavadních reakcí, tak je rozhodně o co stát!

Již od začátku bylo jasné, že Death Stranding bude velmi tajemnou hrou s dystopickými prvky, ale ve výsledku do toho bylo zamícháno ještě mnohem více herních stylů. Death Stranding je mixem simulátoru, stealthu a také seriálovofilmovou příběhovkou. Zní to trochu šíleně, ale vše očividně funguje skvěle. Pojďme si to trochu rozebrat. 

Proč je Death Stranding dystopií? Tím nejdůležitějším příběhovým prvkem je zdecimovaná severní Amerika. Tím největším nešvarem je svět mrtvých, který se tak trochu propojil se světem živých a bloudící duše vylézající z bahenních rybníčků jsou tím, čemu se budete vyhýbat. Běžní lidé se tak uchýlili do podzemí a zde se snaží žít život jako dřív. Proč je Death Stranding stealth akcí? Hra vás postaví do role kurýra, který musí na povrch vystupovat mnohem častěji, než je zdrávo. Vašim úkolem bude doručování zásilek mezi základnami a propojovat je. Samozřejmě se můžete vydat i akčnějším směrem hraní hry, ale bude to rozhodně mnohem náročnější, nebezpečí číhá na každém kroku. Proč je Death Stranding filmovou příběhovkou? Hlavní roli ztvárnil Norman Reedus, respektive byl vymodelován ve 3D pomocí technologií snímání obličeje. Na příběh je kladen velký důraz a pokud jste člověk hledající hlavně akci, tak zde nepochodíte, ledaže by vás opravdu bavil simulátor doručování zásilek. 

Velmi zajímavým a inovativním prvkem je fungování inventáře. Zde si dali vývojáři opravdu záležet. Náklad totiž musíte naložit na postavu rovnoměrně, kalkulovat s výdrží a Death Stranding je patrně první hrou, kde vám může způsobit problémy trochu hrubší štěrková cesta. Poslední co chcete je poškodit náklad a absolvovat celý úkol znovu. V průběhu postavu upgradeujete a časem můžete přejíždět i větší kameny na motorce bez problémů. 

Zatím to vypadá že Death Stranding je velmi povedenou novinkou a čekání se rozhodně vyplatilo. Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0