Deceit – NOVINKY – Kdo bude vychytralejší?

21. 03. 2018 Filip Starý
1 372 zhlédnutí

Deceit je novinkou od britského studia Automaton a pokud jste o ní ještě neslyšeli, tak nastražte uši – tato multiplayer hororovka skrývá hodně kvalitní zábavy a je free to play!

Do hry jste vhozeni spolu se šesti hráči, s kterými komunikujete skrz mikrofon. Větší zábava je to samozřejmě s vašimi kamarády, ale pokud jich zrovna neseženete šest pohromadě, tak můžete hrát s lidmi ze světa. V tom případě ale samozřejmě musíte komunikovat v angličtině, což někdy může ubírat zábavu.

V šestičlenném týmu jste tedy vhozeni do arény například ve stylu temného lesa, sanatoria nebo laboratoře v arktickém prostředí. Co tedy ale v aréně děláte? Každý třetí člen vaší party je infikován virem a vy musíte odhalit kdo to je. Ihned na začátku se tedy dozvíte jestli jste vy sami infikováni nebo ne a začíná ta správná psychologická hra. Svým kamarádům budete muset lhát, schovávat se a snažit se je přechytračit.

Jak vlastně přijít na to, kdo je infikován? Po určitých časových intervalech se na mapě spustí “blackout” a infikovaní se mohou proměnit do mostra, které vás dokáže velmi snadno zabít (pokud nejste infikováni). Aby se ale infikovaní hráči mohli proměnit, musí předtím vypít dostatek krve, která je rozprostřena v pytlíčkách po celé mapě. Říkáte si, že tedy stačí sledovat ostatní hráče, zdali nepijí krev a nemizí při blackoutech? To ovšem není tak jednoduché. Pokud nejste infikování, musíte sami hledat armor, munici a plnit dílčí úkoly, aby se vám otevřel exit z mapy a do toho prostě nejde sledovat pohyb šesti hráčů, jelikož se všichni rozutečou.

Aby to nebylo vše tak náročné, jako neinfikování můžete využít například fotoaparát, jehož blesk monstrum zpomalí nebo detektory, s kterými lze hráče oskenovat. To ale vždy vidí jenom konkrétní hráč a co když začne skenovat infikovaný hráč dalšího infikovaného? Jak vidíte, je opravdu těžké se na někoho ve hře spolehnout.

Nevýhodou pro neinfikované je i to, že pokud monstrum někoho zabije, tak dotyčný už nemůže přes mikrofon informovat ostatní kde se monstrum objevilo, popřípadě kdo to byl. Infikovaný se pak zase může v klidu proměnit do lidské podoby a předstírat, že o ničem neví.

Menším nedostatkem hry je zvuková stránka, která je potřeba vyladit tak, aby se hráči ve hře bez problémů a bez šumu slyšeli. Dalším nedostatkem je i pohyb postav, který působí velmi strojeně a nepřirozeně a to se týká i pohledu, který jako hráč máte ve formě monstra.

I přes menší nedodělky je Deceit velmi povedenou multiplayer hororovkou, která vám s přáteli zajistí mnoho zábavy a možná způsobí i nějaké ty hádky, když zjistíte, že vás někdo velmi důmyslně přechytračil. Nicméně doporučujeme hrát spíše s vašimi přáteli než s random hráči a využít externí komunikační program, abyste zvýšili kvalitu audia.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0