Deliver Us the Moon – NOVINKY – Kde je konec?

22. 10. 2019 Nikola Štěrbová
456 zhlédnutí

Deliver Us the Moon začíná vskutku optimisticky. Země je na tom špatně, a kromě místa na život jí dochází suroviny. Zoufalé lidstvo proto rychle zprovozňuje záchranou stanici na Měsíci, která se bude starat o výrobu energie a její dopravu zpět na Zem. Stanice se však odmlčela a vaším úkolem bude zjistit proč.

 • Datum vydání: 10. října 2019
 • Vývojář: KeokeN Interactive
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Země v Deliver Us the Moon už není ta modrá planeta, kterou všichni známe, ale hnědá koule s pár zelenými a modrými fleky. Navíc je planeta v takovém stavu, že už lidé nedokáží vyrábět energii na jejím povrchu a výroba se přesunula na Měsíc. Reaktor na Měsíci se nečekaně vypnul a nikdo neví proč. Naštěstí se našla odvážná duše, která to tam půjde prozkoumat.

Deliver Us the Moon nabízí hráčům působivý zážitek ze třetí osoby, který se při řešení puzzlů přepíná do první osoby. Když zrovna neotevíráte dveře a neřešíte hádanky, běháte po stanici, hledáte kamerové záznamy a snažíte se zjistit co se stalo. Přitom se občas proletí v místech bez gravitace a mimo stanici si vyzkoušíte měsíční gravitaci.

Co se vývojářům opravdu podařilo, tedy kromě špičkového grafického zpracování, je udržení hráčovi pozornosti. Ve hře se pořád něco děje, začnete na Zemi a doletíte a na Měsíc. Jakmile prozkoumáte stanici uvnitř, musíte se přesunout ven. Tam najdete měsíční jezdítko, se kterým se projedete po krajině a potom uvidíte závěrečné titulky.

Největší mínus hry zatím je to, že nemá konec. Vývojáři chtěli hru vydat co nejdřív, ale konce hry a vlastně rozuzlení celého příběhu se dočkáme kdo ví kdy. Na jednu stranu je super, že konec hry vyjde v bezplatném DLC, ale na druhou stranu, k čemu je vám půlka hry, zvlášť když má jenom 4 hodiny?

Deliver Us the Moon je působivá hra ve všech směrech. Příběh vás přilepí k židli a grafika a celkové zpracování herního světa vás ohromí natolik, že budete přemýšlet, jestli je to hra nebo skutečná budoucnost. Bohužel dokud nebude mít hra konec, nedá se úplně zhodnotit.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0