Deliver Us The Moon – RECENZE – RTX a měsíční povrch fungují dohromady skvěle – 1/2

06. 04. 2020 Filip Starý
480 zhlédnutí

Pokud patříte mezi fanoušky NASA, prozkoumávání vesmíru a obecně vám je blízká kosmonautika, tak Deliver Us The Moon je právě pro vás. Tuto velmi příjemnou jednohubku od KeokeN Interactive seženete za necelých 25 eur a troufám si říci, že nešlápnete vedle. Pokud vám ale vesmír a konkrétně Měsíc jako takový nic neříká, tak to nebude nic pro vás.

Deliver Us The Moon neboli “doruč nám vesmír”. Příběh hry je zasazen do 30 let 21. století, kdy lidstvo vyčerpá své energetické zásoby na zemi a je nutné se porozhlédnout jinde. Shodou okolností se spása ukrývá na našem souputníkovi. Konkrétně v podobě prvku helium-3, který lze těžit a využít k přeměně na energii, která by mohla Zemi spasit. Na Měsíci jsou tak postaveny základny, reaktor, těžební stanice a pomocí energetického paprsku je vše přenášeno na Zemi. Z neznámých důvodů se ale jednoho dne toto spojení přeruší a Země zažije blackout. Zde přicházíte na řadu vy, kdy se musíte vydat na měsíc a zjistit co se vlastně stalo. Cesta tak začíná na vyprahlé Zemi bez energie, s blížící se písečnou bouří a vy musíte neprodleně odstartovat.

Díky tomu, že se hra neodehrává jenom na Měsíci, tak s postavou projdete tři různé druhy gravitačního působení – na Zemi, stav beztíže a slabší Měsíční gravitace. Nutno ihned podotknout, že vývojáři to mají zpracované velmi dobře a bez jakýkoliv bugů. Osobně mě nejvíce oslovil pohyb ve stavu beztíže. Představa byl taková, že to bude velmi chaotické na orientaci, ale vše nakonec dávalo smysl a pohyb ve volném prostoru nečinil žádné potíže.

Žánrově se jedná o lineárně příběhovou hru s logickými puzzly, které ale nejsou nijak náročné, abyste se ve hře zasekli a zároveň jsou dosti variabilní a neupadnou do stereotypu. Hru jste schopni dokončit za pár hodin, což je plně dostačující vzhledem k ceně a k tomu, abyste neupadli do stereotypního řešení logických úloh.

Pokračování v dalším článku.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0