Dishonored 2 – NOVINKY

22. 05. 2016 Tomáš Smutník
2 422 zhlédnutí

Hra Dishonored bude vždy jednou z mých nejoblíbenějších her. Jako fanoušek stealth akcí jsem už jako malý kluk přičichl k sérii Thief, kterou hrál můj starší bratr. Dlouho mě pak tento žánr míjel. Někdy koncem roku 2013 jsem se dostal k Dishonored a dodnes je to pro mě jeden z vrcholných herních zážitků

Studio Arkane, které je vedené ikonickým Harvey Smithem a Francouzem, s velmi výrazným přízvukem, Raphaelem Colantoniem není zrovna firmou, která by chrlila jeden herní titul za druhým. Ale když na to přijde, tak je to bomba! Dishonored byla hodnocena jako jedna z nejlepších akčních her roku 2012 a posbírala spoustu ocenění a uznání. Hra za zhrzeného strážce Corva, který pobíhal v překrásném gothico-steampunkovém městě byla unikátní svými herními prvky. Corvo nemusel nikoho zabít a za každou mrtvolu dostával penalizace v podobě nárůstu morem nakažených krys. Mohli jste eliminovat své cíle několika způsoby a zábavný byl i pestrý strom schopností.

Zkrátka vynikající počin. Minulý rok na E3, na konferenci Bethesdy, oznámili pánové Smith a Colantonio druhý díl. Hra by se na rozdíl od prvního dílu měla odehrávat více na jih. V prvním díle nás vývojáři vrhli do města laděného spíše na Londýn cca 19. století. Nyní se budeme pohybovat na jihovýchodě císařství ve městě Karnaca. Druhým a zatím posledním rozdílem od prvního dílu, který nám prozradili, je, že budeme moci hrát jak za Corva, tak za dceru císařovny Emily, kterou Corvo v prvním díle zachraňoval. Každý z nich bude mít svůj vlastní specifický strom schopností. No pokud to dopadne stejně jako v the Last of Us tak se máme na co těšit!

Uvidíme, zda nás na listopad více naladí letošní konference Bethesdy na E3. Gameplay asi k vidění bude. Zatím víme, že hra bude mít známé herce. Vývojáři přislíbili účast Vincenta D´Onofria či Pedra Pascala. Nedávno také byly představeny obrázky ze hry a upřímně se máme na co těšit. Kdo snad ještě nehrál první Dishonored nebo se jen nemůže dočkat a chce se naladit na pokračování tak směle do toho. Venku je již od minulého roku Dishonored:Definitive Edition. A to jak na PC, tak nově i na PS4 a XboxOne.

Corvo už je připraven. A ty?

Corvo už je připraven. A ty?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0