Dreamscaper – NOVINKY – Tváří v tvář nočním můrám!

22. 08. 2021 Nikola Štěrbová
248 zhlédnutí

Dreamscaper je nová rogue-lite akční RPG, které mi na první pohled připomněla Dreamfall. Obě hry vedou hráče do říše snů, ale jenom Dreamscaper vás nechá postavit se nočním můrám se zbraní v ruce a sjednat si pořádek ve vlastním podvědomí nebo se o to alespoň pokusit.

 • Datum vydání: 5. srpna 2021
 • Vývojář: Afterburner Studios
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Hlavní hrdinkou Dreamscaperu je Cassidy, mladá žena, která se přestěhovala z malého městečka do velkého města Redhaven ve snaze utéct svým vzpomínkám a začít nový život. Asi nikoho nepřekvapí, že tenhle plán úplně nefungoval a zatímco ve dne ji její vzpomínky nechávají relativně v klidu, jakmile položí hlavu na polštář, dostává se světa nočních můr.

Hra je v podstatě rozdělená mezi dva světy, které jsou vzájemně propojené. Cassidy v denním světě poznává nové kolegy, buduje nové vztahy a její rozhodnutí tady se přímo promítají do snového světa. Ten je plný nočních můr, které jsou mnohem propracovanější. Každý sen je poskládaný trochu jinak a zatímco na začátku hry se dostáváte do nočních můr, které dávají smysl. Postupně se dostáváte hlouběji do Cassidyina podvědomí a sny nedávají takový smysl.

Cassidy není proti svým vlastním démonů úplně bezbranná, má několik pasivních schopností, které se dají postupně vylepšovat a k tomu jsou ve hře zbraně, štít a dvě aktivní schopnosti. K tomu může Cassidy ovládat čas, posunovat se v něm a využít kombinaci těchhle schopností.

Graficky hra perfektně vykresluje snové prostředí světa. Nejde o žádnou super realistickou grafiku a to podle mě hře jenom přidává na hodnotě. K tomu atmosféru krásně dokresluje soundtrack, v denním světě je víc melancholický, zatímco v tom snové je divoký a připravuje vás na akci.

Dreamscaper je poutavá rogue-lite hra, která je sice primárně o spaní, ale rozhodně vás nepustí brzo do postele. Pořád si říkáte ještě jeden sen a pak to vypnu, ale nikdy se to nestane. Každou noc přijde nový sen, nová výzva a pokud ve snu zemřete, Cassidy se vzbudí a musíte si to střihnout ještě jednou. Což je překvapivě zábavné, protože sny jsou náhodně generované.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0