Fade to Silence – NOVINKY – Děsivé zimní survival RPG

29. 12. 2017 Filip Starý
888 zhlédnutí

V prosinci se na Steamu v předběžném přístupu objevila hra s názvem Fade to Silence. Plná hra by měla být vydána za necelý rok a co mě po detailnějším prozkoumání zarazilo je hodnocení pohybující se okolo průměru. Fade to Silence totiž vypadá hodně dobře!

Hra pochází ze studia Black Forest Games, které můžeme znát díky úspěšné plošinovce Giana Sisters. Nejjednodušší charakteristikou novinky studia by asi bylo trochu temnější a realističtější The Long Dark. Fade to Silence se drží základních survival prvků, hráč se musí starat o potravu a přístřešek. Do toho jsou příjemně zakomponovány RPG prvky a příběh, který nám představuje zemi napadenou neznámou silou a mrazivým počasím. Vy jste tak připraveni téměř o vše a začít budete muset pěkně od nuly. Nejdřív s klackem v ruce a poté se dopracovat k složitějším a důmyslnějším zbraním.

RPG prvky to ale nekončí a postupem času do hry přichází i strategie. Na poražení nepřítele totiž nebudete sami a hra Vám poskytne možnost založení kolonií. V první řadě musíte najít lidi, kteří budou ochotni se k Vám připojit. Jak? Nejzákladnějším způsobem je průzkum. Nové členy vaší kolonie můžete například vystopovat. Tím to ale nekončí. Abyste měli trvalou přízeň nových osadníků, musíte jim poskytnout potravu a přístřeší. Dalším krokem tak je vybudování velké opevněné osady, ve které budete lidem přidělovat práci a bránit ji před nájezdy potvor ve stylu původního Resident Evilu.

Fade to Silence je důmyslnou kombinací survival RPG a strategie. Hlavním cílem bude zničení zla, které infiltrovalo zemi a udělalo z ní velmi nehostinné prostředí. Titulu přidávají na kvalitě aspekty jako nutnost sledování vývoje počasí, které zde bude hrát velkou roli a taktéž jsou zde například přítomny vychytávky jako jízda se psím spřežením. Titul tak zatím vypadá velmi nadějně a uvidíme, kam se bude dále vyvíjet.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0