Far Cry Primal – RECENZE – Zpátky do pravěku

11. 03. 2016 Vojtěch Pastuszek
2 002 zhlédnutí
 • Datum vydání: Na PS4 a XBOX = 23. února 2016 / na PC = 1. března 2016
 • Vydavatel: Ubisoft Entertainment
 • Vývojáři: Ubisoft Montreal
 • Platformy: PS4, XBOX a PC
 • Žánr: FPS – s otevřeným světem

far cry vlk

Hra je zakomponována do malebné doby kamenné. Ocitáte se na rozlehlém území, dalo by se říci, že na obrovském kontinentu, který nese název OROS. Ve hře se převtělíte do domorodce z pravěku, který se jmenuje Takkar.  Aby nám vývojáři více přiblížili dobu kamennou, odebrali všechny již známé zbraně z předešlých Far Cry a připravili si pro nás úplně něco nového, možná až ohromujícího. Do hry totiž přidali zbraně z této doby – luky, oštěpy, pazourky a všelijaké jiné nástroje. Řeč ale není jen o zbraních, ale také o zvířatech. V této hře můžete potkat například mamuty a šavlozubé tygryno, v jaké hře, natož pak v FPS hře, najdete mamuty? Z mého pohledu velmi zajímavý tah od Ubisoftu.

Neunavovala vás někdy ta jednoduchost, při které jste se dostávali ke zbraním, nebo k různým předmětům? S tímto si Ubisoft dal taktéž dost záležet a připravili si něco možná až neuvěřitelného, co se v každé hře neobjevuje. Je to vyrábění si vlastních zbraní a předmětů. Vyrábíte si to díky vám nasbíraných věcí, tudíž musíte různě bloudit po světě a nenajdete zde žádné obchody, které by vám při výrobě pomohly. Nebude to tedy obyčejné FPS Far Cry, které známe doposud, ale možná se i něco hráči přiučí o pravěku.

far cry boj

Zajímavou součástí je mluva vašich „spolubojovníků“, kteří sice mluví domorodým jazykem, ale je zde zakomponována řeč od největší „spodiny“ – používají pouze primitivní skladbu vět – (Teď naší lovci děsit s ohněm – ty chodit sám? atd…).

Pokud vás baví lov zvířat z dálky, nebo se dostávat do kontaktu se zvířaty, hra vám toto umožní, a je to velmi zajímavé. Setkáte se zde s kmeny, proti kterým bojujete, pomáháte různým lidem najít jejich věci nebo příbuzné, postupem času si ochočíte pár zvířat, na kterých můžete jezdit, nebo je zde možnost se „převtělit“ do různých zvířat a užít si boj z jiné perspektivy. Naučíte se také rozdělávat oheň, nebo všelijaké pasti a výbušné vaky. Párkrát vás také neminou rituály – obětování lidí a šamani pro vás připraví lahodný nektar z krve a očí… hmmm, lahoda.

mamut far cry

Pokud tedy zrovna studujete historii – především dobu kamennou, nebo jste příznivec těchto her, rozhodně hru doporučuji. Je to opravdu přiblížení dané doby, jak to mohlo vypadat, to se už ale 100% nedozvíme.

+ otevřený svět, zajímavé přiblížení doby, nádherná grafika na maximální detaily, epické bitvy

– možná až moc brutální střety domorodců, není to navázání na oficiální Far Cry, který známe z dřívějška

Hodnocení: 9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0