Friday the 13th: The Game – RECENZE – Je tady maniak a snaží se nás zabít!

17. 06. 2017 Nikola Štěrbová
881 zhlédnutí

Pokud od téhle hororové pecky čekaté nějaký příběh, budete zklamaní. Tahle multiplayerová akce nenabízí nic víc než útěk před Jasonem a nic míň než občasné privilegium se Jasonem stát. Friday the 13th dostává svému jménu i jako hra.

Vývojář: IIIFonic
Datum vydání: 26. května 2017
Platformy: Windows, PlayStation 4, Xbox One
Žánr: akční, horor

Na začátek je důležité upozornit, že tato hra je velice brutální. Jason se s ničím moc nemazlí a ve hře jsou všechny jeho filmové verze. To mu dává víc zbraní a způsobů, jak ublížit nevinným turistům. Kromě klasického sekání a trhání končetin je tady napichování, házení, dušení a upalování přeživších. Hra si tak vysloužila PEGI 18 a není vhodná pro děti.

Ve hře je široký výběr postav, za které se dá hrát. Každá z nich má jiné schopnosti, například výdrž, sílu nebo opravování. Každý Jason má k dispozici jinou výzbroj, jeden má sekeru, druhý mačetu. Liší se i rychlost Jasonových schopností a způsob, kterým chytá hráče. S tímhle si vývojáři opravdu vyhráli. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit postavy, které umí opravovat, protože už jste někdy zkusili praštit Jasona? Nejde to moc dobře a pokud nemáte tým, který se soustředí jenom na zabití Jasona, nemáte šanci ublížit mu.

Teď už k samotné hře. Každé kolo začíná výběrem postavy, za kterou chcete hrát. Tuto postavu si můžete libovolně customizovat. Na začátku kola si dáte preferenci na Jasona nebo na Tommyho Jarvise a potom už jenom čekáte, za koho budete hrát. Hraje se v osmi hráčích, takže šance, že budete Jason je relativně malá. Po skončení několika sekundové cut sceny začíná boj o přežití.

Asi nemusím vysvětlovat, že úkolem Jasona je pochytat všechny táborníky a poslat je do věčných lovišť. V roli vystrašených turistů máte několik možností, jak se zachránit. Teoreticky nejjednoduší by bylo počkat dvacet minut do konce a posbírat expíky, ale Jason vetšinou takové campery vyčuchá a zbaví se jich. Můžete opravit vysílačku a zavolat policii, ke které bohužel musíte doběhnout. Potom nastupuje klasická metoda, najít benzín, baterku a klíče, opravit auto a ujet. Už tady asi chápete, proč je důležité vybírat si postavy, které dokáží něco opravit. Jason se jen tak nevzdává a rád skáká pod jedoucí auto, takže si na cestě dávejte pozor. Vysílačka a mapa jsou velice důležité věci a pomáhají v komunikaci s ostatními hráči. Jsou tady i zbraně a pastičky, ale jak už jsem zmínila, ty Jasona zastaví jenom na chvilku.

Friday the 13th určitě není grafický zázrak roku, ale hra si na nic nehraje, nepadá a nemá moc bugů. Je to skvělá koperace a určitě na nějakou dobu zabaví.

Hodnocení 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2017 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0