Genesis Alpha One – NOVINKY – Zábavný survival?

29. 01. 2019 Nikola Štěrbová
418 zhlédnutí

Zase jsme se jednou dostali ke konci lidstva a vy jste jeden z několika přeživších, kteří můžou celou lidskou rasu zachránit. Genesis Alpha One je survival horor z hlubokého vesmíru, který vychází právě dnes. Na Steamu se ho ale nedohledáte, je totiž exkluzivně na Epic Games Store.

 • Datum vydání: 29. 1. 2019
 • Vývojář: Radiation Blue
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Na první pohled vypadá Genesis Alpha One jako jedna z mnoha dalších survival her a nenabízí nic moc navíc. Když se ale podíváte trochu lépe zjistíte, že nabízí všechno, co jste si přáli a nevěděli o tom.

Zemi došlo jídlo, voda a jiné užitečné suroviny. Kvůli čemu si pozemšťané musí najít nový, lepší domov. A přesně to je vaším cílem ve hře Genesis. Musíte najít novou planetu, ideálně neobydlenou jinou vyspělou rasou a postavit si základnu, která vás a vaši posádku udrží naživu.

Naštěstí tady nejde jenom o hledání zdrojů a crafting. Důležitou součástí hry je soubojový systém. Jak budete objevovat skryté kouty vzdálených planet a hledat nové suroviny, budete potkávat i mimozemšťany. Někteří budou přátelští, jiní udělají cokoliv, aby dostali vás a vaše suroviny. Prostě musíte být neustále ve střehu a ať se děje cokoliv, nesmíte dát zbraň z ruky.

Začátky hry nejsou úplně jednoduché. Máte sice jakousi vzdálenou představu o tom, co udělat a jak, ale to je asi všechno, co od hry dostanete. Jakmile se zorientujete v tom, k čemu slouží jednotlivé části základny a jaké suroviny je nejlepší sbírat jde o opravdu dobrou hru.

Chce to pár pokusů, ze všeho nejdřív musí hráč přijít na to, co je důležité a co ne a jak vlastně hru hrát. Soubojový systém a fakt, že nejde jenom o shromažďování surovin, ale musíte i bojovat o holý život prostě posunují hru na jiný level. Emzáci jsou neuvěřitelně otravní a občas si přejete, aby šlo o klidné sbírání surovin, ale máte smůlu. Jestli dneska nemáte co dělat, tohle by vás rozhodně mohlo zabavit. Tedy pokud vám nevadí umírat na cizí planetě, daleko od maminky.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0