Green Project – NOVINKY – Znovuosázení světa po globální pandemii!

30. 06. 2020 Nikola Štěrbová
692 zhlédnutí

Zapomenut vlastní posádkou v kryogenické komoře, se hlavní hrdina probouzí na oběžné dráze o 300 let později. Země, kterou znal je dávno pryč a když s pomocí umělé inteligence úspěšné přistane na domovské planetě, čeká ho velké překvapení. Green Project je indie survival farming simulator, ve kterém je hlavním úkolem hráče sázet zeleň, aby zničená planeta mohla znovu ožít.

 • Datum vydání: 16. května 2020
 • Vývojáři: Zerone Games, Dawson Dewulf
 • Platformy: Microsoft Windows, Android OS

Země jako taková už v podstatě neexistuje a když se konečně hlavní hrdina vrací domů, je mu celkem jasné, co musí udělat. Kdysi zelená země se změnila ve vyprahlou pustinu, lidé zmizeli a jedinou připomínkou minulosti zůstávají jedovaté houby. Přežít v takových podmínkách je celkem výzva, suchá zem není zrovna bohatá na vláhu a živiny a pokusit se znovu takovou půdu osadit je přinejmenším ambiciózní plán.

Green Project kombinuje především survival a farming žánry. Hlavní hrdina se musí v první řadě starat o vlastní přežití. Na open-world mapě může prozkoumávat staré budovy, spletité jeskyně nebo hřbitov. V každé oblasti se dají najít unikátní předměty, které usnadní přežívání, ale i zefektivní sázení plodin.

Farming je druhou velkou stránkou hry, stromy a keře pomáhají odstranit jedovaté houby z okolí a vlastně odemykají nové lokace, do kterých se přes houby nedá dostat. Plodiny se dají nejlépe využít jako jídlo a později jako krmivo pro zvířata.

Green Project je poměrně návyková hra, ve které má hráč pořád spoustu práce. Zatímco na začátku hry se spíš soustředí na objevení mapy a vyzkoušení crafting systému, později je to hlavně o sázení a sledování rozšiřující se zeleně. Hra je neuvěřitelně nenáročná na hardwarové požadavky a dá se hrát v podstatě na čemkoliv. Na Steamu nebo na Google Playse dá pořídit za necelých 7€.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0