Gwent: The Witcher Card Game – Karetní hra, která stojí za to

12. 06. 2017 Ondřej Knap
1 886 zhlédnutí

Vydavatel:CD Projekt
Série: Zaklínač (Witcher)
Vývojáři: CD Projekt, CD Projekt Red
Platformy: Plastation 4, Microsoft Windows, Xbox One
Žánr: Karetní hra

Vytvořili jste úspěšnou hru ve hře ? Karetní hry momentálně frčí ? Na co čekat. Ano přesně takto musel vypadat v CD Projektu. Oznámení hry Gwent co by samostatné hry nebylo přeci jen žádným překvapením. Nejsem asi daleko od pravdy, když řeknu, že to dává všechno smysl. Udělat prostě z kvalitní mini hry, kvalitní plnohodnotnou hru. Mi přijde dosti logické. Nejdříve jsme tu měli uzavřenou betu. To však nestačilo. A pro všechny zájemce už tak skvělé série, byla poskytnuta možnost si Gwent zkusit v „Open Betě“.

Jak to zde chodí

Klasicky jako každá hra vás „open beta“ provede přes krátký tutoriál. Pokud jste však karetním mistrem v Zaklínači 3. Můžete si ho odpustit. Pro ty co jsou „Gwentový panicové“ vám tento „tutor“ ukáže jak se mistrem v Gwentu stát.

Na začátku do rukou dostanete deset karet. Na přebití oponenta máte jen tři kola. Vyhrát musíte logicky dvě. Dostává se vám tedy možnost oblafnout protivníka a prohrát schválně jedno kolo. Pokud ovšem máte připravený svůj vítězný „comeback“. Totiž cílem této hry není protivníka ubít kartami na nulu, ale v každém kole mít větší počet „bojových bodů“. Tyto body získáte pomocí vykládání vašich karet. Je jasné, že na začátek není dobré vyházet všechny nejsilnější karty. Je tu tedy potřeba taktizovat a šikovně využít potenciál všech karet.

Snad jen k poslední věci a to vizáži hrací plochy. Je totiž na oko stejné jako v Zaklínači. Máte tu tři linie. První (přední) udělanou pro jednotky na blízko, druhou (prostřední) pro jednotky na dálku a poslední (zadní) pro obléhací jednotky.

A co dál

Po dohrání nebo přeskočení tutoriálu na vás vyskočí úžasný svět Gwent: The Witcher Card Game. V uzavřené betě chyběla příběhová kampaň. To však neplatí o otevřené betě, kde už je možnost si vyzkoušet aspoň její náznak. Berte, ale v potaz to, že se jedná stále o „open betu“. Dále je tu dostupný „Casual Match“, kde můžete porovnat síly s jinými hráči. A také pro mne dosti oblíbený „Friend Match“. Kde to naopak můžete nandat kamarádovi. Nesmí tu zde chybět, ani nějaký ten deck builder a samosebou obchod.

V závěru bych rád napsal, že se už moc těším na plnou hru a peníze v mé peněžence jsou připraveny na její koupi. Malinko doufám, že by mohla být free2play, ale když nebude tak se nedá nic dělat. Jedná se opravdu o kvalitní karetní hru a to tímto žánrem nejsem nějak moc omámen. Možná to dělá spíš to, že se jedná o Zaklínače. „Open beta“ je stále stažitelná tak na nic nečekejte.

9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0