Hell is Other Demons – RECENZE – Rychlá retro střílečka

22. 04. 2019 Filip Starý
483 zhlédnutí

Hell is Other Demons je rychlá retro střílečka přicházející na PC a Nintendo Switch. Pochází od švédského studia Cuddle Monster Games a jak již název napovídá, vše se točí okolo pekla. 

V první řadě zaujme nejvíce povedený design a animování celého pixelart prostředí. Peklo je ztvárněno tmavým pozadím v kombinaci s retro neonovými barvami a vše je doplněno skvělými neonovými efekty. Za zmínku stojí i soundtrack od Rémiho Gallega, který má na herní zážitek nemalý vliv. Co se týče technické stránky hry, tak i ta si zaslouží pochvalu. PC verze běží bez jediného problému nebo zaseknutí, vše je dokonale plynulé a to i v případě, že jste ve smršti stovky kulek a bojovými efekty není šetřeno. 

Rychlá retro střílečka je pojmem, který vše dokonale vystihuje. V roli 8-bit démona vás hra postaví proti hordám nepřátel, s kterými se můžete vypořádat pomocí rozličných zbraní a schopností v podobě laserového paprsku. Útočné kombo lze doplnit double jumpem nebo dashem, což může být trochu problém, jak si povíme dále. 

2D prostředí je sice z grafického hlediska velmi povedené, ale problémem je jeho velikost. Jak kampaň, tak challenge mód jsou situovány do malých arén, které neposkytují dostatek prostoru. Hell is Other Demons nebylo nazváno rychlou střílečkou bezdůvodně. Ve smršti kulek a laserů je velmi těžké používat double jump a dashovat. Často je aréna zaplněna hromadou nepřátel a vy musíte dávat sakra pozor na každý pohyb, protože se občas jedná o smršť střel, kterým je skoro nemožné se vyhnout. Vše trochu stěžuje i vizuální stránka hry. Vše je totiž sladěno do zmíněných neonových barev, které vypadají skvěle, ale těžko se rozeznávají i nepřítelovi náboje, které mohou kolo hry rychle ukončit. 

Pokud přivřeme oči, tak hra dokáže být skvělým společníkem na odreagování, ale otázkou zůstává, zdali dokáže zabavit i dlouhodobě. To už si musí ale každý rozhodnout sám. Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0