HP OMEN 15 – HARDWARE – Za málo peněz hodně pařby

16. 01. 2018 Jakub Fišer
1 172 zhlédnutí

Téma herní notebooky versus klasické stolní počítače (tzv. desktopy, pozn. red.) je v kurzu již opravdu hodně dlouho. Notebooky můžete přenášet, ačkoliv to vlivem jejich rozměrů často ani neděláte, zatímco stolní počítače jsou levnější na pořízení i na údržbu a při dobré a vyvážené výměně komponent vám vydrží klidně i přes 10 let. Za to notebook je něco, o co se moc starat nemusíte, koupíte ho již v pěkném balení, žádná montáž, žádné šroubky, zkrátka zapnete a hrajete. Ovšem, za tento servis si zaplatíte a to mnohdy o dost více, než u stolního počítače. Zpět ale k našemu tématu. Mezi hlavní kádry ve výrobě herních notebooků patří MSI, Asus, ale poslední dobou i HP. Dnes se podíváme na jejich 15palcovou zrůdu jménem HP OMEN 15.

Nač vyčkávat, HP OMEN 15 totiž svými komponenty přesvědčí každého nerozhodného zákazníka. Základním aspektem je 15,6palcový IPS Full HD displej. Pod hliníkovou karoserií se pak skrývá neskutečně silný procesor Intel Core i7 7700HQ z rodiny Kaby Lake, což je jeden z těch nejnovějších procesorů v portfoliu Intelu a zároveň pravděpodobně nejlepší procesor, který můžete v notebooku dostat. Tomu velice zdatně sekunduje grafický čip od Nvidie, konkrétně jde o GeForce GTX 1060, vylepšenou ovšem o specifikaci Max-Q a 6 GB vlastní paměti. Zapomenout bychom neměli ani na paměť, která se podílí na chodu systému Windows 10. Vnitřní paměť zajistí jednak 256GB SSD jednotka, společně s 1TB plotnovým diskem, na kterém je místo jen a jen na hry. Poslední informací bude opravdu velká operační paměť, která činí 16 GB DDR4.

Je mi však jasné, že vás nejvíce zajímá výkon ve hrách. HP OMEN 15 se nezalekne prakticky před ničím, co mu předhodíte a dokáži to na několika příkladech. Battlefield 1, jednu z mých nejoblíbenějších her, HP OMEN rozcupuje na maximální nastavení (Ultra) s krásnými 65-69 FPS. Podobně slušně si poradí i s oblíbenou multiplayerovou mlátičkou For Honor, kterou na maximální nastavení spustí s 60-63 FPS. Perfektní výkon podává i u strategie Civilization VI, kde hra jede 57-60 FPS. Menší problém notebook může mít s hrami v otevřeném světě, navíc s množstvím výbuchů, jako je Watch Dogs 2 a asi i GTA V, ale kolem 60 FPS se pohybuje vždy a to je velmi dobrá zpráva.

Dostáváme se ovšem k lehce ošidnému bodu – cena. Začnu z kraje. Notebook je u nás plně dostupný a naleznete jej ve výkladních skříní nejednoho obchodu s elektronikou. Prodává se navíc ještě v jedné konfiguraci, která nabízí menší paměť (8 GB RAM a 128 GB SSD) a grafickou kartu GTX 1050, nikoliv 1060. Nutno však uznat, že notebook v oné slabší konfiguraci nabízí až lidovou cenu 25 000 korun. Naše konfigurace, o které dnes byla řeč, se prodává za 32 000 až 35 000, což rozhodně také není cena, za kterou by byl stroj neprodejný a při troše šetření se jedná o velmi dobrý výběr a nákupem rozhodně nezklamete. Jak sebe, tak ani své okolí.



Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0