Ikonické herní soundtracky – TÉMA – 5 ukázek toho nejlepšího!

04. 03. 2018 Nikola Štěrbová
1 002 zhlédnutí

Často si to neuvědomujeme, ale hudba silně ovlivňuje herní zážitek. Bez pořádného soundtracku si dneska vývojář ani neškrtne. Jsou ale takové soundtracky, které zná každý hráč. Možná jste se někdy sami přistihli, jak si broukáte orchestrální verzi Battlefieldu 1942 nebo Super Mario Bros. Přesně takové soundtracky jsou v následujícím výčtu. Ty, které nám připomínají samotnou hru, ale i to, jak jsme si ji procházeli.

DOOM

Nemohla jsem jinak než jako první soundtrack zařadit DOOM. Ačkoliv je seznam v náhodném pořádí, když se řekne videoherní soundtrack jako první mě napadne právě DOOM. Ať už jde o původní DOOM nebo DOOM 2016, čtvrcení, krájení a trhání démonů na kusy vždycky doprovází kvalitní muzika.

Civilization

Všechny díly této úžasné herní série provází skvělá hudba, na jejímž vzniku se podílelo několik skladatelů. Nejlepší na Civilization je, že hudba provází hráče jednotlivými epochami a krásně tak dokresluje atmosféru celé hry. Osobně mám nejradši hudbu ze čtvrtého a šestého dílu.

Mass Effect & Dragon Age

Nejen, že se studiu Bioware povedlo vytvořit dvě herní série s jedním z nejlepších příběhů vůbec, ale soundtrack k těmto hrám je stejně úžasný. Mass Effect si zakládá na žánru, který nás pravděpodobně čeká za pár let v každém rádiu. Dragon Age se drží víc při zemi a bitvy s hordami zplozenců doprovázejí epické skladby. Jednu i druhou sérii ale poznám podle prvních pár tónů jednotlivých skladeb.

The Elder Scrolls

Nejspíš si už teď broukáte Dovakhiina, ale Skyrim není jediný díl The Elder Scrolls se soundtrackem, který se těžko dostává z hlavy. Morrowind je opravdu temné RPG a když se zaposloucháte do hudby, která vás provází hrou, jde to poznat. Hlavně v porovnání se Skyrimem, který je mnohem akčnější.

Halo

Hudba v Halo se mění podle toho, jak se vyvíjí příběh. V jedné chvíli jde slyšet jenom tiché piano, proto aby ho vzápětí mohla vystřídat hlasitá střelba a zvuk elektrické kytary. Halo je ten typ hry, který říká hráčům, jak se mají cítit a kdy, ale funguje to opravdu skvěle. Myslím, že všichni, kdo si hrou prošli můžou potvrdit, že na ni nikdy nezapomenou.

Která z her uvedených výše má podle vás nejlepší hudební doprovod? A na které hry se chcete podívat příště? Dejte vědět do komentářů.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0