Infliction – NOVINKY – Horor pro milovníky okultismu a duchařin

19. 09. 2018 Jakub Fišer
499 zhlédnutí

Pořádně strašidelných hororů s hutnou atmosférou a množstvím lekaček není nikdy dost, že? A kdybychom měli rozebrat, jaké horory v kultuře letí nejvíce, určitě by šlo o duchařiny a takové ty mysteriózní okultní záležitosti. Pomyslnou korunku těchto hororů nese dost možná Hideo Kodžima a jeho projekt P.T. Ten se však nedočkal svého konce a skončilo jen u nedodělaného projektu. To je sice škoda, máme ale velké štěstí, že mnoho maličkých vývojářských domů se snaží nasednout na vlnu diváckého úspěchu P.T. a tak vzniká plno her s podobným námětem. Jednou takovou je například dnešní titul jménem Infliction.

Podle traileru, který australské studio Caustic Reality vydalo, vypadá hra více než dobře. Na první pohled se zdá, že pokud má nějaká hra šanci přiblížit se úspěchu P.T., je to právě Infliction. Příběh hry zřejmě vypraví o dívce, která ukončila svůj život za podivných okolností a čin, ke kterému se rozhodla, měl dost možná jakýsi mysteriózní a okultní podtext. Jak jinak si vysvětlit, že se v domě, kde žila, zjevuje jakýsi přízrak. Tak nějak vše je v tomto domě špatně: nechybí dlouhá málo osvětlená chodba, ono toho světla je v celém bytě skutečně pomálu, ale hlavně jakýsi okultní kruh namalovaný uprostřed pokoje s kusy lidského těla. Někdo si tu zjevně zahrával s černou magií.

Po dílenské stránce, tedy co se audiovizuálního požitku týká, tady hra nemá s ničím problém a vypadá to na velmi povedený počin. Taky jej pohání Unreal Engine, tak se není čemu divit, že hra vypadá tak dobře. Vývojáři plánují hru vydat již velice brzy, konkrétně na Halloween tohoto roku, tedy konkrétně ve středu 31. října. Ve hře o tuto hru je zatím pouze platforma Steam a PC, dostupnost na konzolích je prozatím ve hvězdách.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0