Islanders – RECENZE – Potřebujete si odpočinout?

23. 04. 2019 Nikola Štěrbová
934 zhlédnutí

Islanders je v základu strategie, ale nabízí mnohem víc než jenom těžbu surovin a zkoumání nových technologií. Pokud máte dost rádoby stříleček a battle royale titulů, ale nechcete se na několik dalších hodin ponořit do nového Anno, Islanders je možná to, co teď právě hledáte.

 • Datum vydání: 4. dubna 2019
 • Vývojář: GrizzlyGames
 • Platformy: Microsoft Windows

V podstatě jediná věc, která hráče na obrazovce zajímá je ukazatel v levém dolním rohu, ukazující počet získaných bodů. Na rozdíl od ostatních strategií, tady máte omezený počet budov, které můžete stavět a není jedno kam je plácnete.

Na procedurálně generované ostrovy hráč postupně umisťuje jednotlivé budovy. Každá budova může body přidat nebo ubrat podle toho, kam je postaví. Jakmile hráč nasbírá uvedený počet bodů, odemknou se další budovy, a tak pořád dokola. Zní to složitě, ale hra počítá s tím, že se nikomu nechce zrovna dvakrát počítat, než budovu někam hráč plácne, ukáže se, kolik bodů získá/ztratí.

Čím víc bodů hráč získá, tím rychleji se dostane k novým budovám. Hra vám občas (např. při získání 100 bodů) dá na výběr z několika odvětví budov ke stavbě. K tomu, abyste se dostali až na konec hry, ale stejně budete muset postavit všechny budovy, takže je tenhle výběr celkem k ničemu. A pokud vám body dojdou, hra končí a vy musíte začít pěkně od začátku. Na druhou stranu, když získáte dostatek bodů, nabídne vám hra možnost posunout se na další ostrov.

Nejhorší na Islanders je zvyknout si na to, že budovy si prostě nemůžete dávat tam, kam chcete. Díky roztomilé grafice městečko nakonec vždycky vypadá pěkně, ale osobně se vyžívám ve stavění rovných ulic. Za 5€ si můžete pořídit hru u které prostě vypnete a pomůžete několika tisícům pixeláčkům vybudovat nové domovy. Mínusem je, že časem hra přestane bavit, sice se posunujete na nové ostrovy, ale nemění se pořadí, ve kterém se odemykají budovy, a tak přejdete na autopilota a začnete se nudit.

Hodnocení 7/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0