Jak dopadlo letošní For Games – TÉMA

09. 10. 2016 Jakub Fišer
789 zhlédnutí

Ještě než začneme rozprávat o letošním ročníku For Games, musí přijít upozornění, že se nejedná o žádný přelomový ročník a nedošlo k žádnému velkému odhalení. Pokud jste tedy po přečtení tohoto souvětí neukončili záložku s tímto článkem, rozhodně jste neprohloupili, neboť i přesto bylo na letošním For Games na čem oči nechat; a to nemyslím jen pohledné a upovídané hostesky. Celá akce byla v nádechu virtuální reality, o kterou skutečně nešlo zavadit a zhruba po půl hodině jsem i já již stál frontu na PlayStation VR.

Když konečně přišla řada na mě, asistent mi pustil klasické PS VR demo, kdy sedíte v autě a střílíte po vašich pronásledovatelích. Upřímně, videí z tohoto dema jsem viděl opravdu hodně, minimálně pět, ovšem nyní to byl úplně jiný zážitek. Demo je velmi propracované, můžete tedy otevírat dveře od auta, přepínat rádio a tak dále. Osobně bych můj zážitek z virtuální reality přirovnal k sledování 3D filmu, jenže s tím rozdílem, že nemáte žádné rušivé elementy a na vše se tak můžete soustředit daleko více. Po dokončení tohoto (asi 10minutové) dema se mě jen asistent zeptal, jestli jsem si to užil, což mi dodalo příjemný pocit, že ví, „co prodává“. Celkově bych zhodnotil virtuální realitu v podání Sony jako velmi povedenou, ovšem zatím na začátku své cesty, tedy to nejlepší jí ještě čeká.

Ale nebojte se, že by veletrh For Games byl jen o virtuální realitě. Speciální místo zde měl pořad RE-PLAY, kteří dokonce měli vlastní stage pro akci RE-PLAY Fan Day. Hrály se i ty nejnovější hry a nouze nebyla ani o youtubery a další známé osobnosti z herní branže. Pokud jste veletrh For Games nestihli nebo vás z jakéhokoliv jiného důvodu zajímá dění na této akci, rozhodně vám doporučuji nezapomenout si koupit listopadový GAMING, jelikož se bude z velké části věnovat této velké akci a dozvíte se v něm mnoho informací!Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0