Kerbal Space Program 2 – NOVINKY – Zprávy ze zeleného vesmíru!

05. 07. 2020 Nikola Štěrbová
981 zhlédnutí

Kerbal Space Program je neuvěřitelně komplexní simulátor dobývání vesmíru. Zelená rasa malých humanoidů, kteří na první pohled nevypadají zrovna jako dobyvatelé nových planet, staví rakety, landery a satelity a s každým startem se přibližují svému cíli. První díl této hry je úspěšný mezi laiky i odborníky a druhý díl už všichni s napětím očekáváme. Na co se můžeme těšit v KSP 2?

 • Plánované datum vydání: podzim 2021
 • Vývojář: Intercept Games
 • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Obyvatelé planety Kerbin se znovu připravují na cestu, na kterou se ještě žádný Kerblík nevydal. Druhý díl už od začátku slibuje lepší grafiku, větší výbuchy, mezihvězdné cestování, pořádný multiplayer a tunu nových součástek. Jádro hry však podle vývojářů zůstává nezměněné, takže veteráni nebudou mít nejmenší problém hru ovládat a na nové hráče bude čekat propracovaný tutoriál.

KSP 2 bude ve všech ohledech větší. Zatímco v prvním díle byl přílet na planetu Duna (náš Mars) jedním z největších okamžiků v historii Kerbinu, druhý díl bere Dunu jako začátek. Po zařízení funkční kolonie na Duně a doplnění paliva je čas vydat se dál, k novým hvězdám a dosud neobjeveným zákoutím vesmíru.

Nový design uživatelského rozhraní je zatím jedna z nejlépe hodnocených aspektů hry. Hra slibuje lepší ovládání pomocí nových funkcí už v základu a hráč si tak nemusí přidat mody s lepšími možnostmi ovládání. Vývojáři dále přišli s inteligentní nabídkou součástek při tvorbě rakety, hra automaticky nabídne hráči ty součástky, které na raketu budou sedět. Blueprint mode potom dovolí hráčům lépe srovnat součástky. A novinkou je i customizace dílů s novou paletou barev, která bude důležitá hlavně v multiplayeru.

Pokud jste hráli první díl, určitě víte, že rakety občas bouchnou už na odpalovací rampě, aniž byste vlastně věděli proč. Druhý díl se s pokusí hráčům trochu pomoci už při stavbě, pokud si to hráč bude přát, hra mu řekne, jaký bude dolet stavěné rakety a jak ji odpálit tak, aby se nerozletěla na kusy.

Kerbal Space Program 2 už má od oznámení slíbenou mod podporu, a i když to zatím vypadá, že vývojáři mysleli na všechno, co by si hráči mohli ve hře přát, zbytek si prostě namodujete. Hra na mě působí dospělejším dojmem než první díl a nabízí hráčům opravdu velký píseček na hraní. Ale pořád se bude hrát za zelené prcky, kterým rakety bouchají pod rukama a šíleně se smějí ve strojích, které by možná neměli osobně testovat.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0