Konference Bethesdy na E3 2016 – TÉMA

26. 06. 2016 Tomáš Smutník
1 403 zhlédnutí

Zhruba před dvěma týdny jsme Vám přinesli naše očekávání spojené s letošní konferencí Behesdy na E3. Je zhruba týden po  samotném expu a my se nyní můžeme zaměřit na novinky, kterých jsme se dočkaly. Bethesda minulý rok jako nováček uspěla na výbornou a kvalitou a pestrostí her se mohla hrdě rovnat starým známým Sony, Microsoftu, Ubisoftu, EA i Nintendu. Letos Bethesda představila také řadu novinek a překvapení, ale ten „drive“ nebyl takový jako minulý rok. Sony letos Bethesdu, nutno podotknout, jasně převálcovalo. Podívejme se tedy, co na nás Bethesda vybalila. Na co se můžeme těšit v letošní sezóně a co připravuje do budoucna.

Quake: Champions

V květnu přišel po letech nový díl  populární FPS Doom od id Software a vzbudil rozporuplné emoce. Avšak id Software i přesto letos znovu ukázal, že se restartů nebojí  a vrhl se na nás rovnou s novou hrou. Představil totiž oživení následovníka Doomu, arénovou multiplayerovou fps řežbu, která je jednou z nejúspěšnějších online her všech dob. Ředitel studia Tim Willits slibuje spoustu nových válečníků s unikátními „skilly“. Hra bude velice rychlá a graficky propracovaná. Zároveň se s podtitulem Champions, studio bude snažit protlačit nový Quake mezi nejpopulárnější e-sportové tituly dnešní doby. Uvidíme, zda se Quake bude moci  rovnat fenoménu CS GO, nebo Dota2. Hra je ve vývoji a více informací se dozvíme na připravovaném Quake Conu.

QUAKE_CHAMP_2D_CLEAN_4K_001_WHT_RED_1465779154_thumb

Dishonored 2

Populární stealthová FPS Dishonored je tady s novým pokračováním. Hra nám byla v prvním traileru představena již minulý rok. Studio Arkane představilo možnost hrát jak za hrdinu Corva z prvního dílu, tak za novou postavu Emily Caldwin, dceru císařovny, kterou Corvo v prvním díle zachraňoval. Oba hrdinové budou mít svůj specifický strom schopností a zbraní. Letos nám v doprovodu komentáře ředitele Harveyho Smithe bylo představeno očekávané gameplay demo. Dozvěděli jsme se v něm nástřel příběhu za Emily. Emily cestuje do Carnacy, aby odkryla konspirace, které stojí za jejím vyhoštěním z milovaného Dunwallu. Hra se odehrává 15 let po prvním díle. Autoři slibují vytříbenou akci. Detailní a graficky skvělé zákoutí nejjižnějšího města říše Carnacy vypadala parádně. Představen byl i unikátní klimatický jev. Písečná bouře, která se bude nahodile objevovat na specifických místech Carnacy a bude ovlivňovat chování nepřátel. Uvidíme, zda hra naplní obrovský potenciál, který nebyl na sto procent naplněn v prvním díle. Hra vychází 11. listopadu na PC, Xbox One i PS4.

dishonored-logo

Prey

Veleúspěšná scifi FPS od studia Human Head vyšla již v roce 2006. Šlo o velice propracovanou a kvalitní střílečku, ve které hlavní hrdina Tommy objevoval scifi svět, ve kterém narážel na různé „m-záky“ a setkával se s pestrou nadílkou zbraní, které byli jedním z nejlepších aspektů celé hry. Fanoušci již od dob úspěchu prvního dílu prahnou po dalším. Letos na E3 nám studio Arkane, které se ujmulo Prey,neukázalo vlastně ani druhý díl, ani sequel. Tento nový počin pojmenovali remasterem celé IP. Hlavním hrdinou bude chlápek jménem Morgan a hra se bude odehrávat v roce 2023. Na rozdíl od Dishonored by hra měla být více open-world a připravena pro objevování. Uvidíme, jak se tento remaster bude vyvíjet. Fanoušci však přijali rozhodnutí značku remasterovat velice rozporuplně.

maxresdefault

The Elder Scrolls

Na konferenci jsme se dozvěděli i spoustu novinek ze světa Elder Scrolls. Ve světě Elder Scrolls online se chystá update, který dovolí hráčům prozkoumat celý svět Tamrielu naprosto svobodně. Update s názvem One Tamriel ruší omezení hráčů v podobě levelů. Jediné co budete muset podstoupit je tutoriál. Po ukončení tutoriálu budete moci prozkoumávat celý herní svět dle libosti. Zároveň představili DLC Dark Brotherhood, které vyjde na všechny platformy již 14. července.

Co se týče novinky představené minulý rok v podobě strategické karetní hry The Elder Scrolls: Legends, viděli jsme ukázku z kampaně. Zároveň došlo na oznámení, že hra je ve vývoji i pro Mac, Android a Tablet.

Poslední novinkou byl trailer na speciální edici Skyrimu.  Jedná se o HD remaster a bude vycházet letos na podzim jak na PC, tak i na Xbox a PS4.

CNrsf

Fallout 4 a Fallout Shelter

Autoři nakonec úspěšného nového pokračování legendární značky od  Bethesda Game Studios, přišli s novinkami, jak ze samotné hry, tak i z úspěšné mobilní hry ala Fallout. Fallout Shelter si zahrálo již cca 50 milionů hráčů. Díky úspěchům nového dílu i samotné mobilní hry autoři představili nové DLC pro obě platformy – pro obě hry,  jak na tento rok, tak i na rok příští.

unnamed

Zároveň se dočkáme Falloutu a Doomu pro VR. Doom se dočká i DLC s názvem The Evil obsahující tři nové multiplayerové mapy a další novinky, na které se můžeme těšit v následujících měsících. Poslední novinkou je pravděpodobné „teasnutí“ nového Wolfensteina s podtitulem The New Colossus, který se objevil textově v úvodu traileru na nový Quake.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0