Lapse: A Forgotten Future – MOBILNÍ HRY – Reigns z budoucnosti!

24. 06. 2018 Nikola Štěrbová
7 276 zhlédnutí

Lapse: A Forgotten Future je mobilní karetní hra, která bere Reigns daleko do budoucnosti. Ze středověku se tak přesuneme do dob, kterých se možná brzy dočkáme i ve skutečnosti. Úkolem hráče samozřejmě je ujmout se role jednoho z lídrů téhle nové společnosti, jež přežila apokalypsu a snažit se, aby jeho kousek země nezničil radioaktivní spad a další libůstky.

Datum vydání: 23. prosince 2017

Vývojář: Stefano Cornago

Platforma: Android

Při první spuštění hry se hráč dozví několik důležitých informací. Je rok 2075, nikdo netuší, čím si Země prošla a vy jste prezidentem toho, co zbylo z jedné nejmenované zemičky. Co je ale důležitější je tajemná osoba, která vás vítá ve hře s tím, že je úplně jedno kolikrát zemřete, nakonec se vždycky probudíte ve své kanceláři. Jenom abyste dál mohli vést svůj lid.

Musím říct, že když jsem poprvé zapnula tuhle hru, čekala jsem na autobus. Měla jsem tak sluchátka a mrazivý soundtrack spolu se skvělým grafickým designem mě tak vtáhl do hry, že jsem málem neodjela. Aniž bych se snažila nějak si zapamatovat jednotlivé postavy nebo jejich jména, opravdu mě zaujali jejich příběhy. Každý totiž chce něco jiného a vy jako prezident jste jejich figurka, pomocí které, toho dosáhnou.

Hra se ovládá velice jednoduše. Na obrazovce se vždycky objeví nějaký text/požadavek a vy pomocí přetáhnutí karty doprava nebo doleva vybere svoji odpověď. Ta vždycky ovlivní některý ze čtyř ukazatelů v horní části obrazovky. A stejně jako v Reigns chcete, aby se ukazatele držely co možná nejvíc uprostřed. No a kdyby se vám nedařilo, hra vám dává možnost koupit si orákulum, díky kterému budete vědět co se stane (potom už to ale není zábava).

Kromě přetahování kartiček ze strany na stranu a obav z toho co přinese další tah se čas od času objeví dobré zprávy. Jde o jakési pojistky do budoucna. Například si můžete vytvořit krizové fondy a až vám jednou dojdou peníze, prostě sáhnete na tajné konto a můžete hrát dál. Sice to není nic, co bychom neviděli v Reigns, ale vždycky je super mít plán B.

Lapse si můžete pořídit na Google Play zdarma. Pokud nejste fanoušek reklam, můžete si koupit verzi bez nich a tím podpořit tvůrce hry. Hra je kompletně v češtině, můžete si tak užít skvělý příběh, ale taky si vychutnáte vtipy a další zábavné dialogy. No, a i když pořád nevím proč jsou si Lapse a Reigns tolik podobné, vím, že tahle hra bude v mém mobilu ještě nějakou dobu.

Hodnocení 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0