Lucius – RECENZE – Syn ĎÁBLA

05. 01. 2016 Vojtěch Pastuszek
1 309 zhlédnutí
 • Žánr: adventura
 • Vývojáři: Shiver Games

Hra se doporučuje hrát až od 18 let, a vůbec se tvůrcům nedivím, takže pokud vám nebylo 18, je jen na vás, jestli budete v článku,či hře pokračovat.

lucius family

Posedlost? Říká vám něco toto slovo? A co potom posedlost ďáblem a vše s ním spojené? O této posedlosti by vám mohl vyprávět jeden „nejmenovaný“ klučina. No dobře, jmenuje se Lucius. Lucius je z prvního pohledu neškodný, roztomilý hoch, který by neublížil ani mouše. Bohužel, zdání klame. Z Luciuse se náhle stane vcelku vypočítavý „sériový“ vrah, který vyvraždí nejprve všechny sluhy, pomocníky a jimi podobné, a nakonec celou rodinu.

lucius

Hra začíná v kuchyni, kde si tento klučina z ničeho nic řekne, že zabije hospodyni. Z ničeho nic, nikdo mu nic nedělá, pouze hlasy v jeho hlavě mu to napovídají – v pravém slova smyslu, mu to napovídá ďábel, a radí, jakzabíjet, proč má zabíjet a všelijaké otázky a odpovědi. Abych vás jen seznámil s dějem – v tomto domě je tolik různých lidí, kteří mají různé profese, že to až postrádá jakýkoliv význam. Ve vile, která se rovná velikostně jako letadlový hangár, žije jedna rodina, která má nespočet sluhů, pomocníků, opravářů a dokonce i řezníka. Vcelku dost zazobaná rodinka.

Postupem času se Lucius od ďábla učí nové kouzla a kousky. Například psychokineze, zapalování a ovládaní lidské mysli. Hra má vcelku jednoduchý děj. Vždy dostanete pokyny +- jak a koho máte zabít. Pokud ho nezabijete, nemůžete se dostat dále ve hře. Nemyslete si ale, že je hra tak jednoduchá. V této hře musíte více myslet než obvykle, protože se snaží být nenápadný. Všechny lidi, které zabije, musí nastražit, jako by se to stalo náhodou, což není vždy jednoduché + vás u toho nesmí nikdo vidět.

lucius ..

Nebudu vám zde vypisovat, jak na vraždy, to by postrádalo krásu této hry. Pokud tedy máte rádi hry s takovou tématikou, kde musíte zapojit i logické myšlení, neváhejte a zahrajte si ji. Jen abych vás více navnadil oproti vraždám pomocí jedu v pití a jídle, necháte lidi rozřezat na pile, nebo necháte na něčí hlavu spadnout klavír.

+ originální nápad na hru, zapojení logiky, při vraždách se obvykle pousmějete

– velký dům, který není lehký projít, nudné pasáže, občasná nutná pomoc z jiné strany – YouTube a jiné

Hodnocení: 6,5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0