Maneater – NOVINKY – První shaRkPG!

28. 04. 2020 Nikola Štěrbová
713 zhlédnutí

Maneater je připravované open world akční RPG, které pravděpodobně předčí všechny žraločí simulátory, které jste kdy viděli. Jako žralok se vypravíte na křížovou výpravu proti lidem a s pomocí evoluce a pár vylepšení se stanete pánem všech oceánů.

 • Datum vydání:22. května 2020
 • Vývojář: Tripwire Interactive
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Maneater zvolil zajímavý způsob vyprávění příběhu, žraloci toho zrovna moc nenamluví, a protože jde o RPG, příběh tady hraje důležitou roli. Hráč se dozvídá důležité informace o žralocích prostřednictvím vstupů z reality show Deadliest Catch s moderátorem Chrisem Parnellem v hlavní roli. Chris je vám celou hru na stopě a jeho plánem je udělat si z vás tu nejhezčí trofej v sedmi mořích.

Nejde o žádný simulátor utíká před nenasytným moderátorem. Žralok, za kterého hráč hraje je nebezpečný predátor a v open world světě to na vlastní kuži/krunýř pocítí hodně živočichů. Součástí hry je objevování fauny, lov, sbírání bodíků a zrychlená evoluce. Jakmile nasbíráte dost bodů, můžete se vyvinout a stát se pro okolí ještě nebezpečnějším.

Udělat dobré RPG, ve kterém má hlavní hrdina ploutev a několik řad ostrých zubů je celkem výzva, ale podle trailerů a prvních zveřejněných gameplayů s tím Tripwire nemá moc problémů. Ve hře se střídá denní a noční cyklus, a dokonce boss fighty. Žralok může lovit pod vodou i nad ní, a to mořské živočichy nebo lidi. Ovládání žraloka je celkem komplexní, a kromě plavaní může i vyskočit nad hladinu a udělat přemet a přistát na nějaké bárce s lidmi. Útok se neskládá jenom z kousání, ale můžete do oběti narazit, zahryznout se a stáhnou ji pod hladinu a podle vylepšení jí například dát elektrický šok.

Maneater vyjde už 22. května 2020, hra vyjde exkluzivně pro Epic Store, ale vzhledem k tomu, že se letos asi k moři nepodíváme, je tohle RPG celkem dobrá náhrada. Graficky vypadá hra úžasně a z rudé vody kolem obětí občas i zamrazí. Je jasné, že nejde o realistický simulátor žraločího života, ale komu to vadí?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0