Mice Invasion – RECENZE – Myši VS kočky za dob Napoleona

27. 09. 2015 David Strnad
1 092 zhlédnutí
 • Vývojáři: Smart Cat
 • Rok vydání: srpen 2015
 • Platformy: Android, iOS, Windows Phone

Čeští vývojáři už prokázali, že se v herní sféře vyznají. Počet takových studií mluví sám za sebe. Po zdařilém Machinariu, oznámení Kingdom Come a několika mobilních hříčkách teď přišla řada na Smart Cat, aby předvedli, co umí. Jejich nezávislá hra Mice invasion se vážně povedla a nutno uznat, že se mezi hrami od velkých studií neztratí.

Programovali ji v enginu Unity, grafický styl odkazuje na animované pohádky, jenže příběh – ten se odehrává za dob Napoleonských válek. Zuřivé myši se snaží zničit farmu, ovšem jeden kocour svůj boj nevzdává. Chopí se děla a my ho ovládáme. Možná to zní dost nenáročně, že se v této hře pouze střílí na myši, ale zase tak jednoduchá se mi hratelnost nezdá. Několik typů myší totiž dává své vlně speciální bonusy; jedna zrychlí střelbu (ano, ta neprobíhá jednostranně), dalším se zas navyšuje zdraví. Žádnou myš neskolíte jediným výstřelem, takže si občas musíte promyslet, kterou střelíte nejdřív.

mice invasion 2

Mice Invasion se ovládá nakláněním mobilního telefonu do boků a tapáním po displeji. Odezva bývá rychlá, takže v tomto ohledu se na nic nedá stěžovat.

Ve hře se nevyskytuje žádná forma násilí, kromě střílení totiž myši neumírají, vždy jen prchnou do pole. A když vašemu kocourovi dojdou životy, prostě také uprchne, čímž hra končí. Celkové stylizaci by násilí ani neprospělo, tudíž záměr autorů oceňuji.

Po jisté době se vám odemknou nové typy zbraní, jež se ale zpřístupňují až několik sekund. Na průběh výroby si tedy musíte počkat a nejlépe použít základní dělové koule.

Hra nabízí dva módy – první se nazývá level, v němž odehrajete kampaň, skládající se z pětačtyřiceti levelů. Ten druhý s názvem Survival, neboli Přežití zkouší váš důvtip, protože se vlny zdvojnásobí a výsledky se pak zařazuji do tabulky hráčů.

Vývojářský tým Smart Cat tvoří dva lidé, Taťána Kubátová a Jakub Semrád. Za jejich první hru YOC (Your own city) získali druhé místo v mezinárodní soutěži Microsoft Imagine Cup, konkrétně ročníku 2009. Dost by mě zajímalo, jakou hru chystají do budoucna, protože Mice Invasion se mi po stránce nápadu a stylu moc zamlouvá. Navíc si ji může zahrát prakticky úplně každý, dostupná je napříč všemi platformami.

5

VERDIKT:

Mice Invasion zaujme nejen po grafické stránce, ale i svým nápadem a dějovým zasazením. Vytknu asi jen systém reklam, ovšem zdají se mi pořád lepší, než kdyby se hra prodávala za peníze. Nezbývá, než českým vývojářům popřát mnoho úspěchů v nadcházející tvorbě.

8 z 10

Klady:

 • stylizace
 • ozvučení
 • animace
 • více podporovaných platform

Zápory:

 • časté reklamy


Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0