Minecraft Dungeons – NOVINKY – Co chystá Mojang?

22. 07. 2019 Filip Starý
559 zhlédnutí

Bylo jenom otázkou času, kdy se dočkáme od studia Mojang něčeho trochu jiného než je původní Minecraft. Nápadů na předělávky, módů a grafických úprav bylo již mnoho, ale většina hráčů stejně čekala, že přijde něco dalšího. Jako první přišel úspěšný Story Mode a tentokrát se studio Mojang vydalo cestou dungeonu. Nedávno vyšlo na povrch, že studio již delší dobu pracuje na titulu Minecraft Dungeons. 

Novinka bude s největší pravděpodobností vycházet z klasických diablovek a hlavním cílem tak bude průchod rozličných lokací v kombinaci s masakrováním hordy nepřátel. Vizuální styl bude samozřejmě velmi podobný klasickému Minecraftu a odlišností je, že každá správná diablovka je z izometrického pohledu.

Informací sice zatím není mnoho, ale můžeme předpokládat, že hnacím motorem průchodu hry bude honba za poklady, které jsou ukryty v těch nejtemnějších zákoutích jeskyní a následně nám pomohou v upgradeu postavy. Příběhová linka tak nebude tím nejsilnějším. Z traileru jsme se dozvěděli, že ve hře nebudou chybět bossové, magické schopnosti, pasti a snad se dočkáme i nějakých logických úloh. Velmi dobrou zprávou je i implementace multiplayeru. Ve výsledku budou Minecraft Dungeons moci hrát až čtyři hráči najednou a hra tak dostává jiný rozměr. 

Jak to celé dopadne? Patrně velmi dobře. Mojang si dlouhodobě dává pořádný pozor na to, do čeho investují svůj čas a peníze. Dokonalý průzkum trhu jim vždy zajišťuje perfektní připravenost na vývoj nové hry. Stačí se vrátit ke Story Mode. Taktéž se jednalo o ověřený koncept, který nastavili vývojáři z Telltale. To samé Scrolls od Mojangu. Minecraft Dungeons tak bude v podobném duchu – ověřený koncept hry v Minecraftím kabátě a pokud nedojde k nějakému velkému přešlapu, tak i tato hra bude získávat dobrá hodnocení. 

Minecraft Dungeons bychom se měli dočkat na jaře příštího roku. Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0