Moverio BT-300: Virtuální realita je zde!

03. 03. 2016 Alexandr Sýkora
683 zhlédnutí

Moverio BT-300

Na nedávném světovém veletrhu MWC, který se konal v Barceloně, byly mimo spoustu různé elektroniky, představeny i brýle pro virtuální realitu, se kterými se doslova roztrhl pytel. Mezi novinky patří i brýle s modelovým označením Epson Moverio BT-300.

Předchozím modelem horké novinky byly brýle s modelovým označením Moverio VT-200, které svým způsobem posloužily jako odrazový můstek pro výrobu dalších modelů. Zatímco virtuální realita přenáší uživatele brýlí do úplně jiného prostředí, rozšířená realita pracuje s tím, co je okolo uživatele. Na rozdíl od předešlého modelu, BT-300 disponuje samotnými zobrazovacími projektory, díky kterým se obraz vytváří nyní v kvalitě displeje OLED včetně rozlišení 720p. Obraz je díky tomuto výrazně jemnější a především mnohem více kontrastnější. V podstatě je i dosti důležité to, že v běžně osvětleném prostředí je překrývající obraz za všech okolností stále výrazný a dostatečně kontrastní. OLED pochází z vlastní produkce společnosti EPSON, konkrétně se jedná o SI-OLED s křemíkovým základem, ale problémů s životností modré barvy se podle Valerie Riffaud-Cangelosi, která má vývoj Moverio na starost a která BT-300 představovala, nemusíme vůbec obávat. Stejně tak, jako je tomu u BT-200, tak i u BT-300 registrujeme stejnou velikost obrazu, který zaplňuje zorné pole 23″, což má působit jako 40″ obrazovka sledovaná ze vzdálenosti necelých tří metrů. Další změny společnost EPSON hlásí především u kamerky, která byla u předešlého modelu dosti kritizována uživateli. Samotná kamerka má nyní 5 megapixelů a nabízí tak logicky kvalitnější obraz. Samotná konstrukce brýlí se lépe usazuje na nos a její konstrukce je více pevnější a výrazně hmotnostně lehčí. Velkou dávku vylepšení dostal i počítač s ovládáním. Výkon do něj dodává čtyřjádrový procesor Intel Atom a funguje na OS Android.

Brýle Epson Moverio BT-300 by se měly do prodeje dostat v první polovině tohoto roku a jejich cena by podle předpokladů měla sahat k hranici 23 tisíc korun.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0