Murderous Pursuits – RECENZE – Zabij nebo budeš zabit!

13. 05. 2018 Nikola Štěrbová
468 zhlédnutí

Murderous Pursuits je multiplayerová hra, ve které buď zabijete svoje spoluhráče anebo oni zabijí vás. Jde o to, že jste na nějakém večírku na vzducholodi, jste obklopeni lidmi a NPC postavami, které vám jdou po krku a ve všem tom zmatku musíte najít svůj vlastní cíl a zneškodnit ho. A s takhle jednoduchým cílem sklízí hra Murderous Pursuits samou chválu.

Datum vydání: 26. dubna 2018

Vývojář: Blazing Griffin

Platformy: Microsoft Windows

Hra se odehrává na viktoriánské vzducholodi, kterou vlastní jakýsi pan X. Ten si zábavu na večírku představuje trochu jinak než většina normálních lidí. Na svoji drahou loď si totiž pozval partu lidí, rozdal nože, dýky, revolvery a nechal je, ať se povraždí.

Hráč si vybere jednu z osmi postav, ne, že by na tom záleželo, protože všude budou klony všech postav a přidá se do hry. Po zapnutí hry je každému hráči přidělen jeho cíl. Pomocí různých metod musíte svůj cíl vyčmuchat a následně se ho zbavit. To samo o sobě zní celkem jednoduše, ale všichni okolo se to stejné snaží provést vám nebo vašemu cíli. Nebo komukoliv jinému na mapě. A pokud se vám podaří vydržet do konce limitu a máte nejvíc bodů, můžete si pogratulovat, vyhráli jste.

V Murderous Pursuits se musíte řídit pár pravidly. Nikdy nevybočujte z davu, pokud nevíte, kdo je vaše oběť, protože byste na sebe jenom upozornili. Jestliže netrefíte svou oběť na první pokus, doslova každý na mapě bude vědět kde jste a že jste se spletli. Jako obhalení se musíte vrátit do Vignette, což je speciální místo na mapě, a počkat, než opět splynete v davem. Když si vás oběť všimne, než se jí zbavíte, vrátíte se do Quarry a dostanete nový cíl. A poslední rada, nesnažte se naštvat stráže, je to AI, ale půjdou po vás.

Hra má i několik problémů. Jedním z nich je právě hledání cílů, na mapě plné lidí je opravdu těžké najít ten správný cíl a když se netrefíte, hra vás okamžitě potrestá. Občas hra padá nebo zamrzne.  A i když to není tak dlouho, co hra vyšla, mohla by mít víc hráčů a čím starší bude, tím míň jich bude.

Murderous Pursuits je rozhodně skvělá hra. Zábavná, jednoduchá a rychlá. Na Steamu ji pořídíte buď za 20€ v základní edici nebo za 30€ v rozšířené s novými skiny. Bohužel nedostanete žádnou novou mapu nebo něco jiného, aspoň trochu užitečného. Jste tak omezení na 4 mapy a ostatní hráče, které časem hra přestane bavit.

Hodnocení 7/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0