Mutant Year Zero: Road to Eden – NOVNIKY – Když svět skončí, i kachna je dobrý společník!

25. 12. 2018 Nikola Štěrbová
680 zhlédnutí

Mutant Year Zero: Road to Eden je celý název hry, která opravdu zajímavě kombinuje strategické prvky s těmi akčnějšími, vypůjčenými z FPS. Kde se hráč ujímá týmu mutantů a prochází s nimi zničený svět. No a když se podíváte na kachnu, která je součástí vašeho týmu asi vám dojde, proč si tuhle hru nemůžu nechat ujít.

 • Datum vydání: 4. prosince 2018
 • Vývojář: The Bearded Ladies
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Příběh je sice hodně jednoduchý, ale aspoň dobře pobaví. Hrajete za jednoho ze straších, což jsou potomci těch, kteří běhali po Zemi ještě před apokalypsou. A protože si to nikdo nepamatuje, hodně se zasmějete, když najdete například iPod, nikdo neví, co to je a k čemu se to používalo a můžou jenom hádat. Celou hru se snažíte najít jednoho chlápka, který je na druhém konci mapy a díky tomu procházíte zničená města, sbíráte loot a zabíjíte všechno na potkání.

Samotný příběh není moc důležitý, jde spíš o to, jak moc si zahrajete. A tady si užijete. Soubojový systém by se dal popsat jako taktický, ale není to nic velkého. Kromě zbraní máte několik mutací (perků) ať už aktivních nebo pasivních a s jejich pomocí ničíte nepřátele novými, efektivnějšími způsoby. Je sice potřeba dávat si pozor co máte ve výbavě a jak vysoká je procentuální šance, že například zapálíte nepřátele, ale nejde o nic složitého. Vlastně to hře pomáhá a přidává jí to na hodnotě.

U souboje ještě chvilku zůstaneme, protože je to pravděpodobně nejzajímavější část hry. Až si vylepšíte zbraně a rozdělíte perky, bude se vám líbit ještě mechanika. Mě se tedy líbí. Hra se v téhle části vrací ke strategickým základům. Můžete říct členům své skupiny odkud a jak mají zatočit. Díky tomu rychleji eliminujete hrozbu a ani se moc nezapotíte.

Mutant Year Zero vám zabere asi 15 hodin a myslím, že si nezahrajete jenom jednou. Přes všechny taktické části, jde jenom o zábavu a s tím myslím, musíte počítat, když si kupujete hru, která má na přebalu kachnu a divočáka. Graficky i soundtrackově je hra na skvělé úrovni a za 35€ nic podobného neseženete.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0