Nintendo Switch – NOVINKY – vyjde v březnu, cena nepřekvapí

17. 01. 2017 Jakub Fišer
1 657 zhlédnutí

Konzole Nintenda se v druhém desetiletí 21. století utápí v masovém nezájmu o jejich služby. Trhu vládne dvojice Sony a Microsoft a ti do čela nikoho jiného nepustí. Tento značně nepříznivý stav se ale může zlepšit, neboť Nintendo vychází do roku 2017 správnou nohou a společně s ním jde i konzole Nintendo Switch, nejnovější počin této japonské společnosti. Až do teď se ovšem konzole Nintendo Switch utápěla v jakémsi mlžném oparu spekulací a nepotvrzený údajů. Tomu je ale zdánlivě konec, neboť 13. ledna pořádalo Nintendo konferenci, kde bylo k vidění vše, co dosud viděno nebylo.

Tak na prvním místě konečně známe přesné datum, kdy Nintendo spustí prodej jejich nové konzole a známe i cenu. Tak tedy, Nintendo Switch se začne prodávat 3. března 2017 a cena je stanovena na 299 dolarů, což je zhruba 8 tisíc korun, nicméně cena v Evropě se bude lišit v závislosti na dodavateli a kurzu eura. Trochu tajemné ale Nintendo ohledně Switche zůstalo i po páteční konferenci, neboť stále neznáme žádné komponenty, které v konzoli najdeme, nanejvýše tak nepotvrzenou Nvidii Tegru a dotykový displej 6,2″ HD (1280 x 720). Samozřejmě potrvá jen chvíli, než internetový profíci konzoli rozeberou a povědí světu, co se v ní skrývá.

Konzole se skládá ze tří částí: doku, gamepadu Nintendo Grip a 6,2″ palcové obrazovky, na kterou jdou napojit držáky Joy-Cony, které jsou obvykle na Gripu; snad to není tak těžké na představu. Malé gamepady Joy-Cony se dají rozdělit, pochopitelně, a navíc použít jako malé pohybové ovladače, podobně jako u Nintenda Wii; na tomto mechanismu již běží dvě hry pro Switch. K Joy-Conům se následně bude prodávat i šňůrka Joy-Con Strap, která usnadní držení, pohodlí a i bezpečí. Na to poničení ovšem pozor, neboť dvojice nových Joy-Conů vás bude stát 80 dolarů, levý či pravý zvlášť vás potom vyjde na 50 dolarů.

Takováto mohutná premiéra se ale samozřejmě neobejde bez nových titulů, které na nově představené konzoli musí zazářit. Mimo party hru s Joy-Cony 1-2-Switch vývojáři oznámili Splatoon 2, mariovskou Super Mario Odyssey, ale hlavně se těšíme na Mario Kart 8 Deluxe, což je pokračovatel perfektní série závodních her. Navíc shodně s konzolí samotnou by měla vyjít i hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild, což má být nová Zelda, zatím exkluzivní pro Switch. Tak pokud jste již od Vánoc na Switch nažhaveni a ve vašem výběru konzolí vám již dlouho něco do japonského Nintenda něco chybí, tady je možnost napravit to.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0