Nioh – RECENZE – Bílý samuraj v nelítostném boji

24. 03. 2017 Vojtěch Pastuszek
1 228 zhlédnutí
 • Datum vydání: 7. února 2017
 • Vývojáři: Team Ninja
 • Platformy: PlayStation 4
 • Žánr: Akční RPG

Slyšeli jste již o tomto titulu? Chápu, „Pc-čkáři“ zřejmě ani ne, jednako se opět jedná o hru, která je podporována pro PS4. Pokud bych tuto hru měl porovnat s podobnou hrou, tak bych zřejmě řekl Dark Souls. Jediný dobře cílený úder může znamenat ztráty i více jak poloviny HP. Zde je tedy zřejmé, že se vývojáři vydali po cestě, která nebude totožná s růžovou zahradou a pobytem v ní, ba naopak. Chystají se na vás nekonečné boje, které vás na pár hodin doopravdy zabaví. Dejte ale pozor, pokud nejste fandové takových titulů, kde po 10 a více smrtích pro vás hra „končí“, ale to ne z důvodu, že by to hra nedovolovala, ale z důvodu, že vás již nekonečné opakování doopravdy nudí. Pokud tedy nemáte odhodlání „studovat“ pohyby vojáků a jejich techniky, tak hru opravdu nedoporučuji. Není to taková hra, ve které klikáte na útok, občas vás někdo sekne a vy ho posléze zabijete. To opravdu ne. Jdeme tedy na samotné nitro Nioh.

I když se jedná o hru z předchůdcem od japonských tvůrců, tak na vzhledu postav byste to opravdu nepoznali, až do doby, kdy si váš hrdina obleče všechny možné části brnění od pravých samurajů. Pokud je někdo příznivcem nadpřirozených jevů a bájných bytostí, tak jste kápli božskou. Hra všechno neuvěřitelně dobře pojí k sobě, ať už s reálnou grafikou, která není zase moc náročná, tak také přeskakuje přes nudné dialogy s postavami – to mne například na hrách absolutně nebaví. Dokonce jsem se někde dočetl, že se jedná o hru, která byla částečně vytvořena na prupovídkách Willa Adamse, který se jako první stál bílým, ne-japonským samurajem.

„Rozporcovat“ nepřítele s dvěma katanami v ruce? Žádný problém. Bojový systém až bere dech, jak je úžasný. Boj je krutý a nelítostný, to se vše po zabití ale změní, když do vás expy vletí jako hejno světlušek a hned se cítíte, jako byste zachránili svět. Brnění je nespočet, které se ještě dělí na 4 různé barevné systémy, podle kvality a hodnoty.

Jedno velké mínus ale Nioh nese. Je to bohužel otevřený svět, který opravdu chybí… Pokud si chcete ale hru prodloužit a projet na 100%, tak plňte doplňkové úkoly, které vás občas dostanou i tam, kde jste ještě nebyli… Ale to pouze v pár případech. Jinak je Nioh opravdu fascinující hrou, ke které budete usedat s radostí a nadšením.

Hodnocení: 10/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0