Noční procházka hororovým lunaparkem

16. 02. 2016 Filip Starý
899 zhlédnutí

Hororová adventura s psychologickými prvky The Park byla vydána v říjnu minulého roku a stojí za ní studio Funcom. Společnost, která je známá hlavně díky svým MMORPG titulům se tak rozhodla ponořit do zcela odlišného žánru. Bohužel ve výsledném zpracování hry je vidět, že vývojáři v určitém bodě tvoření zaspali.

Hra ve svých počátcích dokázala svojí reklamní kampaní velmi zaujmout, avšak po vydání následovalo ze strany některých hráčů zklamání.

The Park je zasazena do prostředí zábavného parku, kde se hráč vydává hledat syna v roli matky. Celý herní zážitek je tak zprostředkováním noční exkurze po lunaparku s jasným cílem – najít svého syna. Hra bohužel neposkytuje hráči téměř žádnou volnost, místa pro vlastní rozhodnutí a stává se tak „simulátorem pro chození“, jak byla mnoha hráči označena. V této fázi se stává samotný příběh naprosto zásadním a dominantním prvkem celé hry. Při procházení hororového parku sice narazíme na metaforická spojení s hlavním příběhem, ale příběh jako takový neposkytuje nic nového a postrádá nápad, který tu ještě nebyl. Velmi rychle také směřuje ke svému konci. Herní zážitek totiž sestává z přibližně necelých dvou hodin herního času.

maxresdefault

Samotný příběh je tedy jednoduchý a poskytuje jen velmi základní hororové prvky i přes to, že hra byla označena za psychologicky laděnou. The Park staví na starších herních hororových titulech a zřetelně z nich vychází. Hra ale též obsahuje z části novátorský a originální prvek. Jedná se funkci volání na svého syna pomocí pravého tlačítka myši. Funkce je natolik propracovaná, že hráč cítí v hlase hlavní postavy stupňující se napětí. Grafické zpracování je na vyšší úrovni, ale ani tak se mu nedaří navodit dostatečně hororovou atmosféru a tak se napětí v hlase hlavní postavy stupňuje odděleně.

Hra je ve výsledku nepochybně zajímává, ale bohužel nedosahuje takových kvalit, s jakými byl spojen její příchod.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0